gözdelazer
Final Okulları
 • Hatay-1-Malatya-2-
  Hatay-1-Malatya-2-
 • Derebeyleri Taraftarlar Derneği Taraftar Dergisinin ilk sayısını Gürkan’a sundu
  Derebeyleri Taraftarlar Derneği Taraftar Dergisinin ilk sayısını Gürkan’a sundu
 • BÜYÜKŞEHİR ERKEK VOLEYBOL TAKIMINDAN BAŞKAN GÜRKAN’A ZİYARET
  BÜYÜKŞEHİR ERKEK VOLEYBOL TAKIMINDAN BAŞKAN GÜRKAN’A ZİYARET
 • Spor basını emekçilerinin adı Yeni Malatya Stadı’nda yaşayacak
  Spor basını emekçilerinin adı Yeni Malatya Stadı’nda yaşayacak
 • FİLENİN KAPLANLARI EFELER LİGİ İÇİN YOLUNA DEVAM EDİYOR
  FİLENİN KAPLANLARI EFELER LİGİ İÇİN YOLUNA DEVAM EDİYOR
 • Başkan Kazgan’a Yeni Malatyaspor taraftarlarından ziyaret
  Başkan Kazgan’a Yeni Malatyaspor taraftarlarından ziyaret
 • Yeni Malatyaspor Umut ve Tetteh’le Etimesugut’u yendi yoluna devam etti
  Yeni Malatyaspor Umut ve Tetteh’le Etimesugut’u yendi yoluna devam etti
 • Yeni Malatyaspor Derebeyleri Taraftarlar Derneği tarafından İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.
  Yeni Malatyaspor Derebeyleri Taraftarlar Derneği tarafından İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.
 • YEŞİLYURT BELEDİYESİ GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ YÖNETİMİ, BAKAN YARDIMCISI BAYDAŞ’I ZİYARET ETTİ
  YEŞİLYURT BELEDİYESİ GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ YÖNETİMİ, BAKAN YARDIMCISI BAYDAŞ’I ZİYARET ETTİ
 • MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR ERTELEME MAÇINI KAZANDI
  MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR ERTELEME MAÇINI KAZANDI
Malatya Muhabir
Binlerce Kişi Halen Çadırda Konteynırda
Binlerce Kişi Halen Çadırda Konteynırda

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli...

Kızılay Malatya’da bin 500 kalifiye eleman alacak
Kızılay Malatya’da bin 500 kalifiye eleman alacak

Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu,...

Malatya’da bugün vefat edenler
Malatya’da bugün vefat edenler

Malatya’da bugün vefat eden 8...

Nezaket Okulları Karne Heyecanı
Nezaket Okulları Karne Heyecanı

    Malatya Büyükşehir Belediyesi...

SÜPER HİZMET MASASI’NDAN SÜPER PERFORMANS
SÜPER HİZMET MASASI’NDAN SÜPER PERFORMANS

  Malatya Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara...

MALATYA GENELİNDE KAPALI YOL BULUNMUYOR
MALATYA GENELİNDE KAPALI YOL BULUNMUYOR

MALATYA GENELİNDE KAPALI YOL BULUNMUYOR...

Yeni arıtma tesisinin yapımına başlandı
Yeni arıtma tesisinin yapımına başlandı

    Malatya Ticaret ve...

MGC’den Basın İlana Ziyaret
MGC’den Basın İlana Ziyaret

MGC’den Basın İlan Kurumu’na Destek...

Malatya Muhabir
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Başkan Polat, Kubbe Dağında Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı
Başkan Polat, Kubbe Dağında Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı
Başkan Polat, Kubbe Dağında Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı Malatya’da 2 gündür yoğun kar yağışı nedeniyle Kubbe Dağı geçit vermiyor. Dağda kalan yolcu minibüsü ile yol açma çalışması yapan Karayolları araçları...
9 Ocak 2019 18:02
Font1 Font2 Font3 Font4

Başkan Polat, Kubbe Dağında Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı

Malatya’da 2 gündür yoğun kar yağışı nedeniyle Kubbe Dağı geçit vermiyor. Dağda kalan yolcu minibüsü ile yol açma çalışması yapan Karayolları araçları son anda kurtarıldı.

Malatya’da 2 gündür Yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden Pütürge – Malatya Yolu ulaşıma kapandı. Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Anadolu Basın Birliği Derneğini ziyaretinde, 2 Gündür yoğun kar yağışı nedeniyle Pütürge kubbe dağının yolunun kapalı olduğunu dile getirdi.

Başkan Polat, kar yağdığı zaman Kubbe Dağının ve Pütürge’nin, Doğanyol’un ve Bölgenin kaderi budur. Kışın kar yağdığı zaman Pütürge ile Tamamen iletişim kopuyor.  Salı günü sabah 11 itibariyle Pütürge’den Malatya’ya giden yolcu minibüsümüz yaklaşık içinde 20 yolcusuyla beraber mahsur kaldı ve uzun süre haber alamadık dedi.  Malatya Valiliğimiz, Pütürge Kaymakamlığımız, Karayollarımız ve Pütürge Belediyemizin gayretleri sonucu Çok şükür vatandaşlarımıza sağ salim ulaştık ve sağlık durumlarının iyi olduğunu dile getirdi.

Karayollarında ki arkadaşlarımızla görüşmemizde yol açmak için giden Karayollarına ait kar temizleme araçlarının da kayıp olduğu bilgisini aldık. Yoğun gayretlerimiz sonucu bu görevli arkadaşlarımıza da ulaştık.  Şu anda mahsur kalan vatandaşlarımız Kubbe Dağında bulunan bakım evinde sağlıklı bir şekilde bulunuyor ve hepsinin sağlık durumları iyi.

Başkan Mehmet Polat, Devletimizin ve Pütürge Belediyemizin tüm ekipleri vatandaşlarımızın can güvenliği için seferber olmuş durumdadır. Vatandaşlarımızın can güvenliği için mecburi olmadığı sürece evlerinden çıkmamalarını, yola çıkmamalarını istiyoruz.  Biz gereken tüm imkanları vatandaşlarımızın huzuru için seferber ettik. Maalesef Kışın Pütürge’mizin kaderi bu.  Kubbe Dağı kışın kar ve tipi yüzünden geçit vermiyor.

Polat, “İnşallah başlattığımız Kubbe Dağı Tünel Projesinin en kısa zamanda sonuçlanmasıyla Pütürge’nin ve Doğanyol’un ulaşım sorunu ortadan kalkacaktır dedi. Tünel bittiğinden Pütürge ve Doğanyol’da yaşayan tüm vatandaşlarımız rahata kavuşacaktır.” dedi.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Anadolu Basın Birliği Derneği ziyaretinde, MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, Anadolu Ahi Evran İş Adamları Derneği Genel Başkanı Mehmet Gürbüz ve Yazıhan Türkmen Dağları Dernek Başkanı İsrafil Çatalkaya ve yönetim kurulu ile birlikte katıldılar. Başkan Polat, Anadolu Basın Birliği Dernek Başkanı Zeki Dağ ve Dernek Başkan Yardımcısı Hidayet Özpolat, bizlere gösterdikleri misafirperverliğinden ve yine Malatya’mızda ve yine Malatya dışında yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum dedi.

Başkan Polat, 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum dedi. Polat, Basın, bizler yani yerel yönetimler için çok önemlidir ve sadece bizler değil tüm vatandaşlarımız için önemlidir ve önem taşımaktadır dedi. Basın mensuplu kardeşlerimizin zor şartlarda görev yaptıklarını biliyoruz. Özelikle bizler yerel yöneticiler basın mensuplu kardeşlerimize destek olmalıyız dedi. Polat, bu vesileyle tekrar 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyorum ve çalışmalarınızda üstün başarılar diliyorum. Başkan Polat, 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum dedi.

MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, Kış aylarında yağan kar nedeniyle kubbe dağı yolunun kapanması gerçekten bu yörenin insanları yıllardır mağdur oluyor dedi. Bizler yıllardır bu yörede oturmaktayız ve bizler kış aylarında Malatya’da kalıyoruz ama hemşerilerimiz kış aylarında gerçekten çok mağdur oluyorlar. Pütürge İlçemizin çok kıymetli Belediye Başkanı Sayın Mehmet Polat Bey İlçemize çok önemli projeler ve hizmetler kazandırmıştır dedi. Sayın Başkanımızın yaptıkları bu önemli hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum dedi.

Başkan Cengiz, “10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum dedi. Gazeteci kardeşlerimizin çalışma şartlarının zor olduğunu bilmekteyiz ve bu gün bizleri kabul eden Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Sayın Zeki Dağ ve yönetim kurulu arkadaşlarına teşekkür ediyorum dedi. 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüz kutlu olsun.” Dedi.

Anadolu Ahi Evran İş Adamları Derneği Genel Başkanı Mehmet Gürbüz, “Pütürge Belediye Başkanımızın çok önemli çalışmalarının olduğunu dile getirdi. Başkan Gürbüz, Pütürge Belediye Başkanımız Mehmet Polat, Göreve geldiğinden bu güne Pütürge İlçesine çok önemli projeler ve büyük hizmetlerin yapıldığını görüyoruz ve destekliyoruz kendilerini. 31 Mart’a yapılacak yerel seçimlerde sayın başkanımızı yeniden başkan görmek istiyoruz” dedi.

Anadolu Ahi Evran İş Adamları Derneği Genel Başkanı Mehmet Gürbüz, “10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum ve çalışan gazeteci kardeşlerimizin işlerinin ve çalışma şartlarının zor olduğunu bilmekteyiz ve bugün bizleri kabul eden Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Sayın Zeki Dağ ve yönetim kurulu arkadaşlarına şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına kendilerine teşekkür ediyorum dedi. 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüz kutlu olsun ve bu güzel gününüzü kutluyorum.” Dedi.

Yazıhan Türkmen Dağları Dernek Başkanı İsrafil Çatalkaya,Öncelikle Pütürge Belediye Başkanımızı kutluyorum dedi. Nedeni derseniz Pütürge İlçesine çok önemli çalışmaları ve hizmetleri olmuştur.

Pütürge Belediye Başkanımızın çok önemli çalışmalarının olduğunu dile getirdi. Yazıhan Türkmen Dağları Dernek Başkanı İsrafil Çatalkaya, Göreve geldiğinden bugüne Pütürge İlçesine çok önemli projeler kazandırmıştır. Kubbe dağı projesini destekliyoruz ve 31 Marta yapılacak yerel seçimlerde sayın başkanımızı yeniden başkan görmek istiyoruz dedi.

Yazıhan Türkmen Dağları Dernek Başkanı İsrafil Çatalkaya, “10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum dedi. Anadolu Basın Birliği Başkanımız sayın Zeki Dağ ve yönetim kurulu arkadaşlarımızın çalışmalarını beğeniyoruz ve destekliyoruz dedi. Çalışmalarınızı takdir ediyoruz ve destekliyoruz. Sayın Başkan Zeki Dağ’ın Yaptıkları çalışmalarını yakinen takip ediyoruz ve destekliyoruz. Bizleri bugün burada kabul eden Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Sayın Zeki Dağ ve yönetim kurulu arkadaşlarına şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına kendilerine teşekkür ediyorum dedi. 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüz kutlu olsun ve bu güzel gününüzü kutluyorum.” Dedi.

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkan Zeki Dağ, “Bizleri bu gün ziyaret eden başta Pütürge Belediye Başkanımız Mehmet Polat, MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, Anadolu Ahi Evran İş Adamları Derneği Genel Başkanı Mehmet Gürbüz ve Yazıhan Türkmen Dağları Dernek Başkanı İsrafil Çatalkaya’ya şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Dağ, “Pütürge Belediye Başkanımız Mehmet Polat, Pütürge İlçesine çok önemli projeler ve hizmetler yapmıştır. Pütürge’ye yapılan hizmetler daha önceden bu kadar yapılmamıştır ve gerçekten Mehmet Polat Başkanımızı tebrik ediyoruz ve destekliyoruz dedi. Başkan Mehmet Polat göreve geldiğinden bugüne sayamayacak kadar projelere ve hizmetlere imza atmıştır ve Pütürge İlçesinin çevresi değişmiştir. Başkanın en büyük hayalide kubbe dağı tünelinin bir an önce yapılması ve Pütürge ve Doğanyol halkının hizmetine sunulması. İlçesine yaptıkları bu hizmetlerden dolayı şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına kendilerine teşekkür ediyorum dedi. Bizler Anadolu Basın Birliği olarak Başkan Mehmet Polat’ı destekliyoruz.” dedi.

Başkan Dağ, “Bu gün derneğimizi ziyaret eden Başta Pütürge Belediye Başkanımız Mehmet Polat, MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, Anadolu Ahi Evran İş Adamları Derneği Genel Başkanı Mehmet Gürbüz ve Yazıhan Türkmen Dağları Dernek Başkanı İsrafil Çatalkaya’ya şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” dedi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa