Malatya Muhabir
Malatya Muhabir
SON DAKİKA
Malatya Muhabir
Malatya Muhabir
Malatya Muhabir

MAGİNDER’de Yükselen Ses Her Şey Malatya İçin Tüfenkci Ne Dedi?

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER)’de Tüfenkci düşünce ve önerileri dinledi…Verimli geçen toplantıda gazeteciler de Tüfenkci’ye çeşitli sorular yöneltti…
MAGİNDER’de Yükselen Ses Her Şey Malatya İçin Tüfenkci Ne Dedi?

MAGİNDER’de Yükselen Ses Her Şey Malatya İçin Tüfenkci Ne Dedi?

Kurulduğu günden bu yana sahada var olan MAGİNDER bu defa da önceki bakanlardan Milletvekili Bülent Tüfenkci’yi ağırladı .

Buluşma MAGİNDER Başkanı Salih Karademir’in açılış konuşması ile başladı. Daha sonra Tüfenkci açıklama yapıp düşünce ve önerileri dinleyip gazetecilerin de sorularını cevapladı.

TÜFENKCİ NE DEDİ?

“MAGİNDER Başkanı Salih Karademir ve yönetim kurulunu ziyaret ederek şehrimizle ilgili istişarelerde bulunduk. Girişimci ve iş insanlarımızın şehrimizin ticareti ve sanayisi ile ilgili düşünce ve önerilerini dinledik. Malatya sanayisini büyütmek için iş dünyamıza sunduğumuz destekler büyüyerek devam edecek.”

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) Başkanı Salih Karademir, “Malatya’mızın sorunlarıyla ilgili bir dosya hazırladık. 6 Şubat depreminden sonra Malatya’mızda ciddi sorunlar oluştu. İş dünyasının çözülmesini beklediği sorunlar var. Biz bunlarla ilgili milletvekilimiz ile istişare toplantısı yaparak bunların acil bir şekilde çözülmesi için gerekli adımların atılması için bugün burada bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Malatya’da şuan gördükleri en önemli sorunun bilgi eksikliği ve kirliliği olduğunu ifade eden Karademir, “Yöneticilerimizin siyasetçilerimizin hızlı bir şekilde Malatya’da iş dünyasının, esnafımızın, tüccarının kafa karışıklığını biran önce bitirilmesi gerektiğini her platformda belirtiyoruz. Şuan iş dünyasının yine önünde bekleyen en önemli soru mücbir sebepten dolayı esanatımızın SGK ve vergilerinin 31 Ağustos itibariyle son bulacak olması. İş dünyası ciddi bir sıkıntı içinde. Yine aynı şekilde organize sanayi bölgesinde şuan yatırım yapmak isteyen sanayicilerimizin arazi sorunu var. Ama buradaki alt yapı sorunları ve yine arazilerin kamulaştırma sorunuyla ilgili sıkıntılar olduğu için, Malatya’da yatırım noktasında bazı sorunlar yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Malatya’da yerinde dönüşüm ve imarla ilgili bazı sıkıntıların da halen devam ettiğini belirten Kardemir, “İlgili belediye başkanlarımızın hızlı bir şekilde adım atmadığını görüyoruz. Biz bu konularda bakanımıza gereken talepleri ilettik. inşallah kendileri de bunlarla ilgili hızlı bir şekilde Malatya’mıza gereken adımları atacaklardır. Malatya Milletvekilimiz Bülent Tüfenkci’nin Malatya için çalıştığını sahada olduğunu, Malatya için her zaman bir dakika bile zamanı olsa Malatya’ya harcadığını görüyoruz. Kendisi de Malatya’nın yeniden ayağa kalkması için her türlü çalışmayı yapacaktır” dedi.

Milletvekili Bülent Tüfenkci de MAGİNDER’in genç bir sivil toplum kuruluşu olmasına rağmen Malatya’nın sorunlarına sahip çıktığını belirterek, “Malatya’nın 6 Şubat depreminden sonra yaşamış olduğu felaketten bir an önce ayağa kalkarak ticaretinin, sanayisinin ve sosyal ve kültürel gelişiminin bir an evvel tamamlanması noktasında gerek fikir beyan eden gerekse ellerini taşın altına koyan arkadaşlarımız. Güçleri oranında da 6 Şubat depreminden hemen sonra ellerini taşın altına koyarak çeşitli yardımlarda bulunduklarını da bizler yakinen o gün sahada gördük” şeklinde konuştu.

Malatya’nın Asrın felaketi sonrası yeniden bölgesinin ve Türkiye’nin parlayan yıldızı olması noktasında herkesin katkı vermesi gerektiğini ifade eden Tüfenkci, “Özellikle Malatya’mızın ticari merkezlerinin çökmesiyle beraber esnaflarımızın faaliyet göstereceği alanları oluşturma noktasında gayret gösterdik. İlk etapta 5 binin üzerinde işyerinin yapılması adına inşaatlar başladı hızlı bir şekilde devam ediyor. Allah nasip ederse yılsonu itibariyle peyderpey dağıtılmasına da başlanılacak. Özellikle ihalesi yapılan valiliğin yan tarafı, saray mahallesi ve Kışla caddesinin bir kısmının yıkılarak hızlı bir şekilde yapılması noktasında da sona gelindi. İnşalllah Kışla caddesindeki esnaflarımıza da yer gösterildi ve kuraları çekildi. İnşallah onlar da 10 gün içerisinde taşınarak oradaki yıkım ve inşaatların da başlanması sağlanmış olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Yine Malatya’da Altay Kışlasında yapımı süren yeni sanayi sitesine de değinen Tüfenkci, yakın zamanda buradaki dükkanların da işyeri yıkılan veya ağır hasar alan sanayici esnafına teslim edileceğini söyledi.

YORUM YAP

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ Tüm Vakitler
İMSAK GÜNEŞ ÖĞLE İKİNDİ AKŞAM YATSI
06:10 07:40 12:33 14:55 17:16 18:40
  Takım O Av. P
1 FENERBAHÇE A.Ş. 15 13 40
2 GALATASARAY A.Ş. 15 13 40
3 MONDİHOME KAYSERİSPOR 15 8 29
4 TRABZONSPOR A.Ş. 15 8 26
5 BEŞİKTAŞ A.Ş. 15 8 26
6 YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. 15 6 23
7 BITEXEN ANTALYASPOR 15 6 23
8 ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. 15 6 22
9 KASIMPAŞA A.Ş. 15 6 21
10 ATAKAŞ HATAYSPOR 15 4 18
11 MKE ANKARAGÜCÜ 15 4 18
12 EMS YAPI SİVASSPOR 15 4 18
13 VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK 15 4 17
14 RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ 15 4 15
15 GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. 15 5 15
16 TÜMOSAN KONYASPOR 15 3 14
17 YILPORT SAMSUNSPOR 15 4 14
18 CORENDON ALANYASPOR 15 3 14
19 SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş. 15 3 13
20 İSTANBULSPOR A.Ş. 15 2 8
Malatya Muhabir