Malatya Muhabir
Malatya Muhabir
Malatya Muhabir
Malatya Muhabir
Malatya Muhabir
  • Siyaset
  • 02 Mart 2024 22:24
  • 05 Mart 2024 - 17:49
  • Yorum: 1

Arguvan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mehmet Kızıldaş, seçim çalışmalarını köy ziyaretleriyle sürdürdü:

Arguvan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mehmet Kızıldaş, seçim çalışmalarını köy ziyaretleriyle sürdürdü:
Arguvan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mehmet Kızıldaş, seçim çalışmalarını köy ziyaretleriyle sürdürdü:

"Türkiye'de Örnek Gösterilen Projelere İmza Attık"


Arguvan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mehmet Kızıldaş, görev yaptığı 10 yıllık süre içinde bir ilçe belediyesinin sınırlı kaynaklarıyla Türkiye'ye örnek gösterilen projelere imza attıklarını belirterek "Yaptığımız projelerle, çalışmalarla, yatırımlarla, doğal ürünlerimizle, sıvı deterjan fabrikalarımızla ve yarattığımız Arguvan markasıyla Türkiye'de örnek gösterilen, ülkenin her noktasında takip edilen belediyecilik modeline imza attık. " dedi.

 
Arguvan'ın sahip olduğu kültürel ve inanç değerlerinin, zulme boyun eğmemeyi, doğrunun yanında yer almayı öğrettiğine dikkat çeken Kızıldaş, "Biz aldığımız bu eğitim ve terbiye gereği hiçbir zaman yanlışın yanında olmadık. Asla kimseyi arkasından hançerlemedik. Önceki dönem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılanları hiçbirimiz unutmadık. Birilerinin Kemal Kılıçdaroğlu sayesinde bir yerlere gelip sonrasında neler yaptığını gördük. Biz hizmet etmediğimiz, çalışmadığımız için değil, boyun eğmediğimiz için aday gösterilmedik. Bugüne kadar haksızlığın karşısında nasıl ki boyun eğmediyse, bundan sonra da asla eğmeyeceğiz" diye konuştu.

 
Arguvan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mehmet Kızıldaş, seçim çalışmaları kapsamında Ermişli, Çayırlı, Gürge, Konakbaşı, Kızıluşağı, Koçak ve Kuyudere Mahallelerini ziyaret etti. Mahalle ziyaretlerinde vatandaşlarla sohbet eden Kızıldaş, sorun ve taleplerini dinledi, vatandaşlardan 31 Mart seçimleri için destek istedi.


İlk olarak Ermişli Mahallesi'ni ziyaret eden Kızıldaş, burada İmam Cafer Türbesi'ni ziyaret etti. Ermişli'nin Türk kültüründe Arguvan ağzı denilen deyiş ve duazlarıyla bilindiğini hatırlatan Kızıldaş, "Ermişli'nin benim için çok çok farklı bir yeri var" dedi.

 
"Arguvan halkının talebiyle yeniden aday oldum"


10 yıldır Arguvan'a hizmet ettiğini, yaptığı projelerle Türkiye'de örnek gösterilen hizmetlere imza attıklarını kaydeden Kızıldaş, CHP'nin, 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen Büyük Kurultay'ında Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediği için yeniden aday gösterilmediğini hatırlattı. "Bizim makam da, koltukta ve mevki de gözümüz yok ama halkımızın tercihine rağmen boyun eğmediğimiz için aday gösterilmedik diyen Kızıldaş, ancak Arguvan'ın kanaat önderleri ve vatandaşların talepleriyle yeniden aday olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Boyun eğmediğimiz için halka rağmen aday gösterilmedik"


"Gelin görün ki birileri herkesin kendilerine boyun eğmesini biat etmesini istiyorlar. Bizim inancımızda, bizim önderlerimiz, bizim dedelerimiz, kanaat ve inanç önderlerimiz bize dik durmayı ve doğrunun yanında yer almayı öğrettiler. Biz aldığımız bu eğitim ve terbiye gereği hiçbir zaman yanlışın yanında olmadık. Asla kimseyi arkasından hançerlemedik. Önce ki dönem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılanları hiçbirimiz unutmadık. Birilerinin Kemal Kılıçdaroğlu sayesinde bir yerlere gelip sonrasında neler yaptığını gördük.
Bizim derdimiz, amacımız Arguvan. Bizim makamda, koltukta ve mevkide gözümüz yok. Biz hizmet etmediğimiz, çalışmadığımız için değil; niye aday gösterilmedik? Çünkü boyun eğmedik. Arguvan’a yapmış olduğumuz hizmetleri hepiniz görüyorsunuz; Arguvan’da yaşayanlar, il dışında ve yurt dışında yaşayan tüm hemşehrilerimizin hepsi Arguvan Belediyesinin çalışmalarını yakından takip ediyor; örnek projelerimizden sık sık bahsediyorlar. Benim aday olmamam için elinden geleni yapan malum şahıs, beraber farklı illerde programlara gittiğimizde beni oralarda örnek belediye başkanı olarak gösteriyordu. Yaptığımız projelerle, çalışmalarla, yatırımlarla, doğal ürünlerimizle ve sıvı deterjan fabrikalarımızla ve yarattığımız Arguvan markasıyla bizi örnek gösteriyordu. Kendisine biat etmediğimiz için doğru durduğumuz için, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında durduğumuz için benim adaylığımı engellediler. Bugüne kadar haksızlığın karşısında boyun eğmedik, bundan sonra da asla eğmeyeceğiz."

YORUM YAP
Ali durmaz 05 Mart 2024 - 13:26
Sonuna kadar sizleri destekliyoruz
ÇOK OKUNAN HABERLER
NAMAZ VAKİTLERİ Tüm Vakitler
İMSAK GÜNEŞ ÖĞLE İKİNDİ AKŞAM YATSI
06:10 07:40 12:33 14:55 17:16 18:40
  Takım O Av. P
1 FENERBAHÇE A.Ş. 15 13 40
2 GALATASARAY A.Ş. 15 13 40
3 MONDİHOME KAYSERİSPOR 15 8 29
4 TRABZONSPOR A.Ş. 15 8 26
5 BEŞİKTAŞ A.Ş. 15 8 26
6 YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. 15 6 23
7 BITEXEN ANTALYASPOR 15 6 23
8 ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. 15 6 22
9 KASIMPAŞA A.Ş. 15 6 21
10 ATAKAŞ HATAYSPOR 15 4 18
11 MKE ANKARAGÜCÜ 15 4 18
12 EMS YAPI SİVASSPOR 15 4 18
13 VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK 15 4 17
14 RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ 15 4 15
15 GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. 15 5 15
16 TÜMOSAN KONYASPOR 15 3 14
17 YILPORT SAMSUNSPOR 15 4 14
18 CORENDON ALANYASPOR 15 3 14
19 SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş. 15 3 13
20 İSTANBULSPOR A.Ş. 15 2 8
Malatya Muhabir