gözdelazer
Final Okulları
 • Hamza hamzaoğlu; Golü bulduk fakat skoru koruyamadık
  Hamza hamzaoğlu; Golü bulduk fakat skoru koruyamadık
 • YMS de 4 futbolcunun korona virüs testi pozitif çıktı
  YMS de 4 futbolcunun korona virüs testi pozitif çıktı
 • Keskin’den Yeni Malatyaspor açıklaması
  Keskin’den Yeni Malatyaspor açıklaması
 • Elazığspor’lu taraftar Çalık’tan destek istedi
  Elazığspor’lu taraftar Çalık’tan destek istedi
 • – ASYMD’den amatör lig kararına tepki
  – ASYMD’den amatör lig kararına tepki
 • Malatya ve Göztepe puanları1-1 paylaştı; Kazanan yok 1-1
  Malatya ve Göztepe puanları1-1 paylaştı; Kazanan yok 1-1
 • “Bu Sene Büyük Başarılara İmza Atacağız”
  “Bu Sene Büyük Başarılara İmza Atacağız”
 • 1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği’nden birlik beraberlik mesajı
  1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği’nden birlik beraberlik mesajı
 • Yeni Transfer Sağlık Kontrolünden Geçti
  Yeni Transfer Sağlık Kontrolünden Geçti
 • Christian Cueva ile sözleşme imzaladı
  Christian Cueva ile sözleşme imzaladı
Malatya Muhabir
Keskin’den Yeni Malatyaspor açıklaması
Keskin’den Yeni Malatyaspor açıklaması

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları...

-Çiftçilerimiz lisanslı depoya ve TMO’ya sahip çıksınlar
-Çiftçilerimiz lisanslı depoya ve TMO’ya sahip çıksınlar

GEN -Çiftçilerimiz lisanslı depoya ve...

Kayısı diyarında patates hasadı başladı
Kayısı diyarında patates hasadı başladı

Kayısı başkenti Malatya’da çiftçilerin alternatif...

Yolcu otobüsünde esrar bulundu
Yolcu otobüsünde esrar bulundu

malatya’da polis ekiplerinin durdurduğu bir...

Malaty’da suçlulara göz açtırılmıyor
Malaty’da suçlulara göz açtırılmıyor

Malatya’da gümrük kaçakçılığı, silah kaçakçılığı...

YMS de 4 futbolcunun korona virüs testi pozitif çıktı
YMS de 4 futbolcunun korona virüs testi pozitif çıktı

Sondakika Yeni Malatyaspor, 4 futbolcunun...

Yasa Dışı Kenevir Ve Uyuşturucu Ele Geçirildi
Yasa Dışı Kenevir Ve Uyuşturucu Ele Geçirildi

Malatya İl Jandarma komutanlığına bağlı...

FETÖ’den Aranan Bir Şahıs Yakalandı
FETÖ’den Aranan Bir Şahıs Yakalandı

Malatya il Jandarma Komutanlığına bağlı...

Jandarmadan Gece Yarısı Kumar Baskını
Jandarmadan Gece Yarısı Kumar Baskını

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde V.K. isimli...

Malatya’da 447 litre sahte içki ele geçirildi
Malatya’da 447 litre sahte içki ele geçirildi

Malatya’da, 447 litre el yapımı...

Milletvekili Çalık: “Muhtarlarımız demokrasimizin temel taşlarıdır”
Milletvekili Çalık: “Muhtarlarımız demokrasimizin temel taşlarıdır”

Milletvekili Çalık: “Muhtarlarımız demokrasimizin temel...

BAŞKAN GÜDER: “HİZMET BİZİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNCE GELİR”
BAŞKAN GÜDER: “HİZMET BİZİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNCE GELİR”

ALİŞAR MAHALLESİ’NDEKİ TOPLULAŞTIRMA SORUNU ÇÖZÜLDÜ...

350 Yıllık Tarihi Cami Restore Edildi
350 Yıllık Tarihi Cami Restore Edildi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,...

Kiraz’dan, Özal Mahallesi sakinlerine destek
Kiraz’dan, Özal Mahallesi sakinlerine destek

CHP İl Başkanı Enver Kiraz:...

Çıraklara Hijyen Kiti
Çıraklara Hijyen Kiti

TESK-UNİCEF Çocuk Hakları ve İş...

DEVA Partisi Malatya Kongreleri devam ediyor
DEVA Partisi Malatya Kongreleri devam ediyor

MALATYA DEVA PARTİSİ  DEVA PARTİSİ...

Malatya Muhabir
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
“Malatya’ya Daha Çok Kredi Vereceğiz”
“Malatya’ya Daha Çok Kredi Vereceğiz”
Halkbank Genel Müdürü, Malatya Bölge Müdürlüğü’nün bayram sonrası faaliyete geçeceğini söyledi Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, “Her ne kadar son dönemde döviz kurlarında ve faiz oranlarında bazı dalgalanmalar olsa...
19 Temmuz 2018 09:10
Font1 Font2 Font3 Font4
Halkbank Genel Müdürü, Malatya Bölge Müdürlüğü’nün bayram sonrası faaliyete geçeceğini söyledi

Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, “Her ne kadar son dönemde döviz kurlarında ve faiz oranlarında bazı dalgalanmalar olsa da, seçim sonrası bunların yeniden bir dengeye gidip daha normalleşmeye geçeceğini ümit ediyoruz, böyle de olacaktır.” dedi. Arslan, Halk Bankası Malatya Bölge Müdürlüğünün ve OSB Şubesinin kurulması ile Malatya’da kredi işlemlerinin daha da hızlanacağını ve Malatya’ya daha fazla kredi vereceklerini kaydetti.

Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, beraberindeki banka yöneticileri ile birlikte  Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

-“Bölge müdürlüğü için teşekkür ediyoruz”

Halk bankası Genel Müdürü Osman Arslan’a ziyareti için ve Malatya’ya bölge müdürlüğü kazandırılmasından dolayı teşekkür eden MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Kendileri de bir tarafı Malatya’dır. Malatya’ya her zaman destek vermiştir, esnaf ve sanatkarın yanında olmuştur. Kendilerini bankacılık sektöründe  iyi bir bürokrat ve iyi bir insan olarak tanıyoruz.  Halk Bankası Bölge Müdürlüğü’nün Malatya’ya kazandırılmasından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.  Malatya’nın böyle bir oluşama ihtiyacı vardı.” dedi.

-“İnsanı güzel, iş dünyası heyecanlı ve dinamik”

Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, “Malatya’ya her geldiğimizde size uğramamak olmuyor. Malatya denilince sadece kayısı değil birçok güzellik akla geliyor. İnsanı da güzel, iş dünyası da heyecanlı, dinamik. Malatya tarihi ve kültürü ile çok önemli bir kentimiz. Türkiye için de önemli. Terörün hiçbir zaman bulaşamadığı bir ilimizdir Malatya. Burada esnaflarımız başta olmak üzere iş dünyasının çok önemli katkısı olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Halk Bankasının esnaf ve sanatkara önemli kredi imkanları sunduğunu belirten Arslan şunları söyledi, “Bu yıl bankamızın 80’inci yılını kutluyoruz. Halk Bankası da 80 yıldır esnafla, KOBİ’lerle birlikte büyüdü. Esnafı büyütürken bir taraftan kendisi de büyüdü. Karşılıklı, bu ilişki bu sevda yıllarca devam etti, bugünlere kadar geldik. İnşallah bundan sonra da güçlü bir şekilde Halk Bank başta esnaf ve KOBİ’leri destekleme misyonuna bağlı kalarak güçlü şekilde faaliyetlerine devam edecektir.  Türkiye genelinde esnaflara kullandırılan kredi bakiyesi 153 milyon lira iken bugün geldiğimizde noktada 28 milyar TL’ye ulaşmıştır  bu kredi bakiyesi. Oysa son 15 yılda 80 milyarın üzerinde kredi kullandırıldı.  Son 15 yılda 80 milyarlık bir destek sağlanmış 1 milyon 700 bin esnafa. Ortalama 45-50 bin TL ile esnafımız hem ayakta kalmış, hem ekonomiye destek olmuş, hem de sosyal adaletin, sosyal barışın korunması ve geliştirilmesine de çok önemli misyon üstlenmiştir. Biz de Halk Bankası olarak böyle bir sürecin içinde olmaktan da büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz.”

-Malatya’ya bölge müdürlüğü bayramdan sonra açılıyor

Halk Bankası Malatya Bölge Müdürlüğü’nün Ramazan Bayramı sonrasında hizmete gireceğini belirten Arslan, kredi dosyalarının daha hızlınacağını ve Malatya’ya daha feazla kredi vereceklerini kaydederek şöyle konuştu; “Malatya’da daha önemli adımlar atmak için Malatya’da bir yönetim organizasyonel değişikliğine giderek, Malatya’da bir bölge müdürlüğünü kurma kararını aldık. İnşallah bayramdan sonra bölge müdürlüğümüz kurulmak suretiyle yerel anlamda işler daha hızlı gidecek, dosyaların bekleme süresi kısalacak, esnaf ve müşteri ziyaretlerimiz çok daha sık yapılacak ve sıkıntılar yerinde dinlenecek. Bu da önemli bir adam. Gerekirse Malatya’da yeni şubelerde açabiliriz. Malatya’da Organize Sanayi Bölgesi’nde bir banka şubesinin olmadığını öğrendik, hemen çalışmalara başlayıp Organize Sanayi Bölgesinde şubemizi de kısa bir süre sonra devreye sokacağız.  Bölge müdürlüğü ve yeni şubemizle birlikte Malatya’ya daha çok kredi vereceğiz.”

-“Seçimden sonra döviz ve faizler normale dönecek”

Son ekonomik gelişmeleri de değerlendiren Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, “Her ne kadar son dönemde döviz kurlarında ve faiz oranlarında bazı dalgalanmalar olsa da, seçim sonrası bunların yeniden bir dengeye gidip daha normalleşmeye geçeceğini ümit ediyoruz, böyle de olacaktır. Bu tür dalgalanmalar geçmişte de oldu, ama her zaman yeni bir denge oluşturulup esnafımız, KOBİ’miz,iş dünyamız üretime,yatırıma devam etti ve tekrar finans piyasalarında istikrar sağlanmış oldu. Bu açıdan ümit var olacağız, hiçbir zaman geleceğe olumsuz bakmayacağız.” dedi.

-“Reyting kuruluşlarının göremediği bir tablo var”

Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye ve aynı zamanda güçlü bir bankacılık sektörüne sahip olduğunu söyleyen Arslan, “Türkiye ekonominin alt yapısı çok güçlü. İhracatta bu yıl rekor kıracağız, turizm sektöründe çok ciddi doluluk oranları var otellerde, turizmin büyümesi gelişmesi devam edecek. Yine bankacılık sektöründe sermaye yeterlilik oranları oldukça güçlü, likit oranları güçlü ve her ne kadar bir takım reyting kuruluşlarının bankalarla ilgili yakın izleme ve görünümü negatife döndürme çabaları da olsa bankacılığın ve iş dünyasının gerçek yüzü bunun böyle olmadığı şeklindedir. Her zaman güçlü, üretim yapan, siparişlerin yoğun bir şekilde devam ettiği, ihracatın devam ettiği bir ekonomimiz var.  O açıdan bizim ihtiyacımız olan geleceğe çok daha umutla bakıyor olmaktır.” diye konuştu.

-“Seçimi Türkiye kazanacaktır”

24 Haziran seçiminde Türkiye’nin kazanacağını belirten Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, “Kısa bir süre sonra önemli bir seçim olacaktır. Tabi her zaman Türkiye kazanan olacaktır ve sağlanmış olan istikrar ve büyümenin devam edeceğine, güçlü bir şekilde inanıyoruz. Artık Türkiye farklı bir ligde. Hem bölgesinde, hemde dünyada önemli bir role sahip. Dünyanın en büyük 16. ekonomisi. Bunlar tesadüfi değil.” ifadelerini kaydetti.

-“Tüm itibar operasyonlarına rağmen milli bankamız güçlü”

Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan şunları söyledi, “Halk Bankası olarak Türkiye ekonomisinin gelişmesi için üzerimize ne düşen varsa imkanlarımızı sonuna kadar kullanıp, iş dünyamıza, KOBİ’lerimize destek olmaya devam edeceğiz.  Gelecek çok daha parlak olacaktır. Bunu İnşallah hep birlikte başaracağız.  Tüm itibar operasyonlarına rağmen, tüm algı operasyonlarına rağmen milli bankamız Halk Bankası güçlü bir şekilde ayakta ve Türkiye ekonomisine destek vermeye devam ediyor ve güçlü bir şekilde de devam edecektir.”

MESOB Başkanı Keskin, Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’a taze ve kuru kayısı hediye etti. Arslan ise ziyaretin anısına Keskin’e kahve fincan takımı hediye etti.

bülten

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa