Ana Menü
17.08.2022 - 11:00 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Malatya Emniyet Müdürlüğü’nün Terörle Mücadele (TEM) Şubesi eski müdürü Hakan Yıldırımoğlu, uzun bir süreden beri Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkan Yardımcısı olarak görev yaparken vekaleten atandığı Siirt Emniyet Müdürlüğüne asaleten atandı.

Malatya Emniyet Müdürlüğü TEM ve İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yaparken, Malatya’da 15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesi, darbe girişimcisi olan general ve subayların karargahtan gözaltına alınması ve FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Malatya’daki yapılanmasının çözülmesinde önemli görevler üstlenen Hakan Yıldırımoğlu, Aralık 2021 tarihine kadar TEM Daire Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Siirt İl Emniyet Müdürü Halit Aziz Yılmaz’ın görevinden ayrılarak emekliliğini talep etmesinin ardından yerine Daire Başkan Yardımcısı Hakan Yıldırımoğlu Aralık 2021’de vekaleten atanmıştı.  Yıldırımoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararnamesi ile asaleten Siirt Emniyet Müdürü olarak atandı.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.