Ana Menü

Yeni Malatyaspor'da Başkan ve yönetim seçildi; Peki şimdi ne olacak?

17.07.2022 - 19:35 Yayınlanma Tarihi
A- A+

: Zor günler yaşayan Yeni Malatyaspor’un olağanüstü Seçimli Genel Kurulu yapıldı. kulüp başkanlığına Hacı Ahmet Yaman seçildi. Peki şimdi ne olacak?

Yeni Malatyaspor'da Başkan ve yönetim seçildi;

Peki şimdi ne olacak?

Yeni Malatyaspor’da yeni yönetim iş başına geldi…Az bir sayıda delegenin katılımı ile yapılan kongre sona erdi...

Battalgazi Belediyesine Ait Salonda saat 10.00’da başlayan Genel Kurul yapıldı. Başkan ve yönetim belli oldu.

Seçimli kongre de yeni Başkan Hacı Ahmet Yaman yaptığı konuşmada bakın neler dedi?

“Artık bugünden itibaren yepyeni bir dönemin başlamasına vesile olmak için buradayız. Ben sporun ve daha özel de Futbolun stadyumlardan, oyunculardan doksan dakikalardan daha büyük olduğunu düşünüyorum. Kişiler enler üzerinden değil sistem üzerinden gitmenin başarının altında yatan diğer önemli bir faktör olduğuna inanıyorum. Bir kültürel değişim başlatmalıyız. İlimizin sosyal ve kültürel gelişimine de büyük ölçüde hizmet etmeliyiz diye düşünüyorum. Tüzüğümüzde de yer aldığı üzere; Yeni Malatya sporu kalkındırmak, Dünya çapında başarılı saygın, lider istikrarlı, idari ve mali yapısı kuvvetli, alt yapısı güçlü, ilimizin spor eğitimine katkı sunmanın yanında ilimizdeki spor kültüründen yola çıkarak ahlaki ve sosyal değişime hizmet etmek için geliyoruz. “

HACI AHMET YAMAN'IN BAŞKANLIĞINDA YENİ MALATYASPOR YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU…:

YÖNERTİM…: Erdal Gündüz, Faruk Günbay, Celal Özkılıç, Ersin İnak, Köksal Abbasoğulları, Muhammet Serhat Şahingil, Ramazan Yeşilova, Ümit Erdoğan, Mehmet Sinan Altıntop, Hüsamettin Özaydınlı, Yusuf Karabulut, Zeynel Abidin Karademir, Fırat Vuran, Nusret Çaylak.

DENETİM KURULU..: M. Önder Ulu, Abdulvahap Şerefhanlı ve İrfan Karataş, SİCİL KURULU…: İbrahim Göçmen, Hamit Özpolat, Murat Cengiz, Esna Akkuş ve Cihan Akköse,

DİSİPLİN KURULU…: Sezai Yılmaz, M. Duran Özkan, Aziz Görgeç, Fatih Ilıcak ve Yaşar Bayındır

318 MİLYON BORÇ…: TRANSFER TAHTASI KAPALI...:

Yönetim de yer alan, Erdal Gündüz, İlk hedeflerinin takımı ligde tutmak olduğunu aktarıp m “318 milyon TL borcumuz bulunuyor. Takımımızın 1.Lig’de kalması içinde 90 milyon TL gerekiyor. Takım ligde kalırsa biz şampiyon olmuşuz demektir.

Çünkü yükümüz çok ağır, kaotik bir ortam var. Transfer tahtasını açmak için 140 milyon TL lazım. Hep birlikte el birliğiyle takıma sahip çıkmalıyız. Valimiz ve büyükşehir belediye başkanımız, “Siz takımı ayağa kaldırın, biz sizin arkanızdayız” dediler. 30 milyon TL bütçemiz var. En son bizde oynamış olan oyuncuları tekrar çağıracağız. Geçmiş borçları kapatıp, o oyuncuları yeniden lige hazırlayacağız. Çok acil yatırımları gereken maiye ve SSK borcumuz var. Onu da halledeceğiz. Kulübün bugün içler acısı bir durumu var.

Tetteh’i döndürme ihtimalimiz yüzde 10, menajeriyle görüşeceğiz.”

PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK?

Taraftar ne diyor? "İş başına gelen yeni yönetim Yeni Malatyaspor'u ayağa kaldıracak mı? Taraftarlar bunu soruyor ve ardından da ekliyor "Peki şimdi ne olacak...Bu yönetim de 3 gün sonra çekip gitmeye ? Başkan ve yönetime başarılar dileriz."

Peki şimdi ne olacak? sorusunun cevabı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak...

KULÜPTEN AÇIKLAMA GELDİ, YENİ YÖNETİM GÖREV DAĞILIMI YAPTI...:

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.