Ana Menü

UDH’ Den Devrim Şehitleri Söylemine Sert Tepki

10.06.2022 - 20:07 Yayınlanma Tarihi
| 10.06.2022 - 20:08 Güncelleme Tarihi
A- A+

Genel kurulun başlangıcında Divan Başkanı'nın delegelere yönelik "Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması, Ulu Önder Atatürk ve devrim şehitleri için sizleri birer dakika saygı duruşunda bulunmaya davet ediyorum" sözlerine sert tepki gösteren Uluslara

Zafer açıklamasında şu ifadelere yer verdi;"

Mehmet Duran Özkan, orada bulunanların gözlerinin içine baka devrim şehitleri için saygı duruşuna davet etmesi tamamen bir provokasyondur. Bilinçli yapılmıştır, bilerek yapılmıştır. Bu ülkenin askerine, polisine Molotof'la saldıran, kurşun sıkan teröristleri devrimci adıyla anıp bir de İslam’a ait olan Şehitlik kavramını da kullanarak teröristlerin leşlerini devrim şehidi olarak adlandırmak hiç bir şekilde kabul edemeyeceğimiz bir durumdur. Orada bulunan ve buna tepki koyan tek kişi olan Sayın Ali Er'i kutluyorum, diğer herkesi de kınıyorum.

Şehit alilerimiz üzülmüştür, Şehit kavramı İslam’a ait bir kavramdır sınırları belidir. Bu tahlisiz açıklamadan dolayı YMS Kongresinde Duran Özkan’ı ve orada bulunan ve tepki göstermeyenleri kınıyoruz. Gazeteci Ali Er tepki gösterdi buradan kendisine teşekkür ediyorum gereken tepkiyi uygun bir şekilde göstermiştir. Devletimin Askerine, polisine kurşun sıkan o terör üslerin kendi leşlerine şehit kavramını yakıştırması tamamen şehitlik kavramın içini boşaltılması yöneliktir yıllardır. Türkiye’de düzenli bir şekilde uygulanan bir uygulamadır. Devrimci dedikleri PKK ve PYD terör örgütleri yıldır kendi leşlerine devrim şehidi dediler bilinçli yapılan bir olaydır .Mehmet Duran Özkan 'ı kınıyorum ve en kısa zamanda da aziz şehitlerimizin kıymetli ailelerinden, necip milletimizden özür dilemesini bekliyorum. Uluslararası Diriliş Hareketi olarak bu işin peşini bırakmayacağız. .Hiç kimse teröristleri şehitlik kavramı ile aynı kefede kullanamaz."

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.