Ana Menü

TİNGADER Malatya şube başkanı Kazım Eraybakan Muhabir TV’ ye konuk oldu

26.06.2022 - 17:53 Yayınlanma Tarihi
| 27.06.2022 - 16:25 Güncelleme Tarihi
A- A+

Gazetecilik mesleğini icra eden ve TİNGADER Malatya şube başkanı olan Kazım Eraybakan, Muhabir TV’ ye konuk olarak gazeteci Selçuk Dönmez ile sohbet eşliğinde sorularını yanıtladı.

Gazetecilik mesleğini icra ederken TİNGADER Malatya Şube başkanlığı sürecinin nasıl başladığından bahseden Eraybakan, TİNGADER’ in kuruluş amacından da bahsetti. “TİNGADERİ Malatya’da kurmanın asıl amacı Malatya’ da 300 küsur haber sitesi var ama bunlarda 20-30 tane haber sitesi aktif durumda. Merdiven altı gazetecilik yapanlar var. Bunun yerine sahada olan gazetecilik yapan, emek verenler var. TİNGADER’ i kurma amacımız bu tür insanların önüne geçmek.”

“Eskiden Birlik Vardı.”

Sohbet eşliğinde devam eden programda kendinden ve anılarından da bahseden TİNGADER Malatya şube Başkanı Eraybakan; “Eskiden gazeteciler birbirleriyle paslaşırlardı, birlik vardı. Ama şimdi böyle bir şeyi ben görmüyorum. O eski günlere biz özlem duyuyoruz.” dedi.

 “Malatya hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin kurban bayramı mübarek olsun ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Kurban Bayramına sayılı günler kala bayram mesajını ileten Eraybakan, eski bayramlarla şimdiki bayramları kıyaslayarak, her sene geçtikçe bir sene öncekini arıyoruz diyen Eraybakan, Peygamber efendimizin hayatından örnek vererek kurban eti paylaşımına vurgu yaparak günümüzde paylaşımın azaldığını ve insanların eti kendileri, için kestiklerinden bahsetti.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.