Ana Menü

Solmazgül, ESU Türkiye Temsilcisi Seçildi

26.07.2022 - 19:50 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Malatya’da gençlik çalışmalarında bulunan sivil toplum kuruluşlarındaki faaliyetleri ile bilinen Süleyman Solmazgül, Avrupa Öğrenci Birliğine (ESU) Türkiye Temsilcisi Olarak Seçildi.

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Değerlendirici ve Kalite Elçisi, Nişantaşı Üniversitesi Tarih Bölümü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Programı Lisans Çap  Öğrencisi, Öğrenci Konseyi Denetleme Kurulu Başkanı Süleyman SOLMAZGÜL’ün 2022-2023 Akademik Yılı İçin Avrupa Öğrenci Birliği (ESU) Kalite Güvencesi Öğrenci Uzman Havuzu’na Üyelik Başvurusu Kabul Edildi. Türk Yükseköğretimini ve Ülkemizi Avrupa Öğrenci Birliğinde (ESU) Süleyman Solmazgül temsil edecek.

ESU nedir?

ESU, 40 ülkeden 45 Ulusal Öğrenci Birliği’nin oluşturduğu bir çatı kuruluştur. Bünyesinde yer alan Öğrenci Uzman Havuzları, öğrencilerin yükseköğretimde kalite güvencesi hakkında bilgi edinmelerine, görüş ve deneyimlerin paylaşımına olanak sunan ve bu şekilde öğrencilerin kalite güvencesi sistemine aktif katılımını teşvik eden bir platformdur. ESU, üyeleri aracılığıyla Avrupa’da yaklaşık 20 milyon öğrenciyi temsil etmektedir.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.