Ana Menü

Sanayi Esnafından Kavşak Tepkisi

07.09.2022 - 13:24 Yayınlanma Tarihi
| 07.09.2022 - 13:58 Güncelleme Tarihi
A- A+

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezinde trafik sıkışıklığının yaşandığı kavşaklardaki sorunların çözümü için çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Malatya Sanayi sitesine Akılı Kavşak uygulamasına Esnaflar tepki gösterdi.

“Projelerini Kağıt Üzerinde Yapıyorlar”

Sanayi Esnaflar bir araya gelerek akılı kavşak ve tek yön uygulamasına tepki gösterdi.  Malatya Sanayi sitesinde yapılan çalışmalara, çevre esnafından tepki geldi. Esnaf,  Akılı kavşak uygulaması ve tek yön yoluna tepki gösterdiler. 30 dükkân iş yapamıyoruz diyerek yol bölme çalışmaların yolları iyice daralttığını ve bu yüzden iş yapamaz hale geldiklerini iddia ederek eylem yaptı.

“Projeyi yapanlar keşke Esnaflara sormuş olsa idi ” diyen Esnaf Aziz  Bal Malatya Sanayi sitesi girişine akılı kavşak yolu yeni yapıldı. 30 ve 35 yakın dükkan yolları kapandı araçlar gelirken bizim dükkanlarımıza gelemiyor ters yön olduğu için. Bunu gündeme getirdik gelen araçlar aşağı kavşak dönülmesi gerekiyor diyorlar Sanayi gelen araçlar kavşaktan dönünce bizim iş yerlerimize gelmez ve diğer esnaflara giderler. Bizde iş yapamaz duruma geldik, Yeni yol yapılmasında sonra 30 yakın iş yerinin ekmeğiyle oynadılar yazıktır yetkilere sesleniyoruz buna bir çözüm bulun yolun girişine dönüş yasağı var araçlar girdiği zaman ceza kesiliyor ceza yiyen sürücü bir daha bizim iş yerlerimize gelirler mi soruyorum Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ‘ ı  Sanayi ‘de bekliyoruz çözüm bulunmasını temenni ediyorum dedi.

“Vergimiz dönüyoruz ama yol bizi mağdur ediyor”

Yusuf Çanlı ise Esnaf olarak biz yeni yapılan yoldan dolayı şikâyetçiyiz iş yapmıyoruz, akılı kavşak yapıldı ama bizim iş yerimize dönüş yolu yok, yetkilere sesleniyoruz buna çözüm bulun projeyi yapanlara Esnafları mağdur etti. Yaptık tamam diyorlar gelin Esnafların sorunlarını dinleyin iş olmuyor gelen araçlar ters yön olduğu için ceza yazılıyor şeklinde konuştu.

 

“Akılı kavşağı hayal eden mühendisler Esnafların hayallerini sorsalardı “diyen Esnaf Aziz Kurtoğlu Sanayi sitesine proje yapılıyor güzel ama keşke Esnaflarla istişare yapılsaydı. Akılı kavşak yapılacağı zaman Esnaflarımızın fikirlerini sorsalardı, Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanayi sitesine girişteki Akılı kavşak uyulmasıyla beraber yollarımız kapandı ve iş yerlerimiz giriş yapılmıyor yol dükkânların içinde kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’ı davet ediyoruz gelsin görsün biz mağdur olduk 35 Esnafın ekmeğiyle oynadılar yazıktır, andemi zamanında zor günlerden geçtik ama yeni yapılan proje sonrası Esnaf olarak bir ekmeğe muhtaç olduklarını iddia eden Esnaf Kurtoğlu sesimiz duyun ifadelerini kullandı.

 

 

 

 
 

HABER FOTO GALERİ
Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.