Ana Menü
04.06.2022 - 20:03 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Saçlarınız size özel olmalı...

“Saçlarınız size özel olmalı,  tıpkı parmak iziniz gibi’ diyerek Malatya’da farklı bir kuaför hizmeti sunmaya başlayan Kuaför Ramiz’de girdiği yarışmalarda şampiyon olan bay bayan kuaförlerle Malatyalılara hizmet vermeye devam ediyor.
Malatya’da mesleğine aşık olan genç ve başarılı kuaför Ramiz Toplu, açtığı yeni kuaför salonunda bir ilki gerçekleştirerek Malatya’nın tek bayan erkek kuaför ustası ve vip salonuyla hizmet vermeye başladı. 
Yurt içi ve yurt dışında katıldığı organizasyonlarda başarılı performans sergileyerek şampiyonluk ve birçok ödül alarak adından söz ettiren Toplu, Ramiz Bay ve Bayan ve çocuk Kuaförü Tecde Mahallesi Kayısı Araştırma yanında hizmet veriyor. 
İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Moda Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra sevdiği iş olan saç tasarımına yönelen Ramiz Toplu, birçok kişisel gelişim ve kuaför mesleği ile ilgili bütün eğitimlerimi aldı. Kuaförlük mesleğinde birçok önemli adımlar atarak uluslararası dereceye layık görülen Toplu, “Bizim farklı olarak yaptığımız insanların saçlarını bir aksesuar olarak göstermemiz. Bundan mütevellit kafa ve yüz anatomisine uygun saç kesimleri tasarlayarak insanlara saç kesiminin bir mecburiyet değil de bir aksesuar olarak tanıtmamız oldu. Anatomik saç kesiminin patentini alarak insanlara sunuyoruz. Bu güzel yolda berberliği ve kuaförlüğü Malatya’mıza değer katmamızdan gurur duyuyoruz” dedi.
Bir diğer farklılıklarının ise bayan erkek kuaförü yetiştirmek olduğunu ifade eden Toplu, “Bayanlar erkek saçı kesebilir mi diye çıktığımız bu yolda çok güzel sonuçlar elde ettik. Salonumuzda hizmet vermekte olan Hazen Gülfırat eğitimlerini tamamlayarak şehrimizde hizmet vermeye başladı. 2021 yılında Antalya’da düzenlenen Golden Hair Fest sahnesinde cesaret ödülü ve sahne performansı kupasını alarak mesleğindeki başarılarını taçlandırdı. Yine bir diğer arkadaşımız Enes Toplu’da 2022 yılında katıldığı uluslararası yarışmada 3’ülüğü alarak Türkiye ve Malatya’mıza şampiyonluğu getirdi. Bunun yanı sıra yine aynı şekilde 2022 yılında katıldığı uluslararası Make-Up yarışmasında da 1’liği alarak şehrimize şampiyonluğunu getirdi. Çifte kupa ile dönüş yapan ekip arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
Kuaför Ramiz Toplu, ‘Saçlarınız size özel olmalı, tıpkı parmak iziniz gibi’ diyerek ‘sonuçta kıyafetiniz saçınızdan başlar. Sizin tarzınız bizim parmaklarımız” diyerek hayatında farklılık isteyen herkesi beklediklerini söyledi.
Küçüklükten beri kurduğu kuaförlük mesleğine başarılarıyla adım adan 24 yaşındaki Hazen Gülfırat’ta, şuana kadar girdiği yarışmalardan 2 kupa ve 2 madalya alarak hedeflerine adım adım ilerliyor.
Bu mesleği severek yaptığını ifade eden Gülfırat, Malatya’da ilk başlarda kadın erkek kuaförü görenlerin her ne kadar çekinceleri olsa da sonradan bu duruma alıştıklarını söyledi. “Ben bir kadına traş olmam diyen her erkek bu koltuğa oturdu” diyerek kendinden emin konuşan Gülfırat, ailesinin de bu süreçte her zaman kendisine destek verdiğini söyledi. Bundan sonra da mesleğinde en iyisi olma adına tüm gayreti ile çalışmalara devam edeceğini ifade eden Gülfırat, kendisine destek veren Ramiz Toplu ve tüm müşterilerine de teşekkür etti.

Makyözde Türkiye birincisi

Ramiz Bay ve Bayan ve Çocuk Kuaför Salonunun bir diğer ödüllü makyözü ise 27 yaşındaki Savaş Kurel. Eskişehir’de düzenlenen yarışmada alanında Türkiye birincisi olan Savaş Corel’de Ramiz Toplu Bay-bayan ve Çocuk Kuaföründe müşterilerine en iyi hizmeti veriyor.
İlkokulda çizimlere olan merakı sonrası bu mesleğe yöneldiğini ve sonrasında kuaförlük sektörüne adım attığını söyleyen Corel, hayatı boyunca sevdiği canlı renkleri şimdi müşterilerine uygulayarak yeni bir stile imza atıyor. 
6 yıldır bu sektörde olduğunu da belirten Corel, Malatya’nın tek ve şampiyon kadın makyözü olarak Ramiz Toplu Kuaför Salonunda yaratıcılığı ile adından söz ettiriyor. Corel’de hedefinin uluslararası yarışmalara katılarak adını tüm dünyaya duyurmak istiyor.

Enes Toplu, Türkiye 3’üncüsü oldu

Kanserle mücadele eden kadınların bir tebessümü ve peruk ihtiyaçları için kısa adı CMC CAT Konfederasyonu tarafından Eskişehir Odun Pazarı Hasan Polatkan Kültür Merkezinde düzenlenen yarışmada Malatya’dan katılan Enes Toplu Türkiye 3’üncüsü oldu.
Ramiz Toplu Bay-Bayan ve Çocuk Kuaförü personeli olan Toplu, 3 gün süren festivalde yaklaşık 100’ü aşkın rakibi arasında iyi bir performans göstererek 3’üncülük kupasını alan isim oldu.
3 gün süren yarışmalarda Türkiye’nin dört bir yanından gelen bay, bayan, kuaförler, berberler, güzellik uzmanları ve şov takımlarının gösterileri nefes kesti.
Üçüncü olarak Türkiye geneli önemli bir başarıya imza atan Enes Toplu, bundan sonraki hedefinin birincilik olduğunu ve Malatya’yı en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarına devam edeceğin söyledi

HABER FOTO GALERİ
Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.