Ana Menü

Nazlısına gözü gibi bakıyor

01.06.2022 - 19:11 Yayınlanma Tarihi
| 01.06.2022 - 19:35 Güncelleme Tarihi
A- A+

Malatya Battalgazi ilçesinde yaşayan 72 yaşındaki Ömer Fişenkçi Klasik otomobil tutkusu Nazlı Şahin ismi verdiği 81 model marka otomobili Murat 131 gözü gibi bakıyor binmeye kıymıyor.

Hafta bir gün nazlı şahin ismi verdiği 81 model markası 131 Murat’ arabaya binmeden önce temizliğini yapıyor. 2 saat arabasıyla gezdikten sonra evine geri dönüyor. Klasik araba tutkunları ise meraklı gözlerle izliyor.

 

“81 Model 131 Murat Şahine gözüm gibi bakıyorum binmeye kıyamıyorum”

 

Malatya Battalgazi ilçesi melekbaba mahallesinde Esnaflık yapan 72 yaşındaki Ömer Fişenkçi  30 yıldır Nazlı ismi verdiğim 81 model marka klasik 131 Murat’la birlikte her yere gidiyorum. Her zaman erken kalkıp arabamı temizliyorum siliyorum daha sonra nazlı şahinimle sokakta geziyorum çocuklara ve gençlere şeker ve sakız dağıtıyorum. Çocukları sevmemiz gerekiyor geleceğimiz diyen Klasik Araba sahibi Fişenkçi Nazlı şahine bindim ’inde gözümde hatıralar canlanıyor, Rahmetli 8.Cumhurbaşkanımız ve hemşehrimiz Turgut Özal, Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız ve Büyük Birlik Partisi BBP Kurucusu Şehit Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu arabama binmişti. Onların anıları gözümde canlanıyor, Nazlı Şahin ismi verdiğim 81 Model klasik arabam 131 Muratla geziyorum anılarımız canlandırıyorum şeklinde konuştu.

 

“Devlet başkanlarımız arabama bindiği zamanlar çok güzel günlerdi Allah rahmet eylesin” diyen 72 yaşındaki Ömer Fişenkçi Rahmetli Hamido ’nun bir arabası vardı. Sene 1957 li yıllarda beni alır köy köy gezdirirdi. Şimdi bende Nazlı şahinimle gezerek eski günler hatırlamak için arabamla geziyorum. Arabam benim için değerli ve kıymetli Dünya'yı verseler arabamı satmam. Arkadaşlarımız bazen yolda giderken soruyor Ömer Abi araba satılık’ mı diye bende anısı var hatırası var diyorum ve 3 trilyon verseler satmam ifadelerini kullandı.

 

haber malatyamuhabir.com 

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.