Ana Menü

MİAD Kayısı Festivali için Malatya çıkartması yaptı

22.07.2022 - 14:07 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Kısa adı MİAD olan Malatyalı İşadamları Derneği tam kadro olarak Kayısı Festivaline katılıyor...MİAD Başkanı Yunus Akdaş Yeni hizmet ve şehre değer katacak yatırımların müjdesini de verdi.

MİAD Kayısı Festivali için Malatya çıkartması yaptı...

Malatya Kayısı Festivaline katılmak için tam Kadro gelen MİAD Başkanı Yunus Akdaş ve yöneticileri Büyükşehir Selahattin Gürkan’la da görüştü.

Son Başbakan Binali Yıldırım’la da görüşme yapan MİAD Başkanı Yunus Akdaş ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra gazetecilerle Mövenpick Otelde bir araya geldiler.Gazetecilerle yapılan buluşma da MİAD Başkanı Yunus Akdaş, iş insanı Adnan Başdemir önemli açıklamalar da bulunup yeni yatırımlar için de düğmeye basıldığını söylediler.

Malatya’nın gündem konusu olduğu MİAD’ın Gazetecilerle buluşmasın da Başkan Yunus Akdaş, sevgi evleri gibi yeni yatırımları da bu şehre kazandırmanın faaliyeti içerisin de olduklarını aktardı.

Başkan Yunus Akdaş, MİAD’ı şöyle tanımladı. “MİAD, Malatya’lıların ihtiyaç duyduğu aktif bir işadamları örgütüdür. 1998 yılında İstanbul’da, orta ve büyük ölçekli işletmelere sahip Malatyalı iş adamlarının girişimiyle kurulmuş bir dernektir. Merkezi İstanbul’dadır. Malatyalı iş adamları arasında ekonomik ilişkilerin teşvik edilmesi, işbirliğinin arttırılması, MİAD’ın temel amacı…

MİAD, Malatya ve Malatyalıların ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmayı da kendine bir görev addetmektedir. Malatya ve çevre illeri başta olmak üzere ülkemiz için fayda sağlayacak her türlü ekonomik, sosyal ve siyasal projenin oluşturulması, geliştirilmesi ve hayata geçirilmesinde aktif rol almayı istemektedir.”

Gazeteciler ve MİAD Üyeleri kendilerini tanıtıp Malatya ile ilgili yapılması gerekenleri dile getirdiler.

AKDAŞ NELER DEDİ?

Malatya’ya yatırım yapmak isteyen iş adamlarının bulunduğu bir oluşuma başkanlık yaptığı için kendisini şanslı hisseden MİAD Başkanı Yunus Akdaş, daha sonra şunları söyledi:

“Vergi verip, istihdama katkı sağlıyoruz. Bunun yanında sosyal projelere de destek sağlıyoruz. İş adamları hem vergisini verecek hem çalıştırdığı insanların parasını verecek hem ülkeye katkı sağlayacak hem de sosyal projelere destek verecek. Malatyalı iş adamları hayırsever insanlar. 21 yıldır başkanlık yapıyorum, bu anlamda çok şanslıyım. Yapılacak yardımlarla ilgili destek aradığımızda herkes destek veriyor. Bu durum bana keyif veriyor. Şehit ailesine bir ev alınacağı söylendi, herkes destek oldu ve o ev alındı. Birlik ve beraberlik olunca bu işler çok rahat bir şekilde oluyor.

Mimarları getirdik, projelere baktılar. Tadilat ve bakımları yapılacak. Esas olan sürdürülebilirliktir. Kadın ve genç girişim gurubumuz ile Malatya’ya geldik. Bu anlamda bizden sonraki Sevgi Evleri ve Konuk Evleri’yle ilgili katkıları olacak.

İş insanları eleman bulamıyorlar Malatya’da.  Bir arkadaşımız, İş-Kur’dan aldığı 23 bin isme mesaj gönderdiğini ancak 7 kişinin geldiğini söyledi. Malatya’da insanlar çalışmak mı istemiyor, işsizlik oranı mı yok anlamış değilim. Valimizle de nitelikli işçi yetiştirme konusunu da görüşeceğiz. Bir marka değeri ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bizden sonra Malatya’ya daha çok insan gelsin. Malatya’nın marka değerini daha da artırmak istiyoruz”

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.