Ana Menü

Malatya’ya Şehit Ateşi Düştü

24.05.2022 - 17:21 Yayınlanma Tarihi
| 24.05.2022 - 17:26 Güncelleme Tarihi
A- A+

Pençe Kilit Operasyon bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada aralarında Malatyalı 25 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli’nin de olduğu 4 asker şehit olurken 3 asker de yaralandı

 

Malatyalı Şehit Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli 

Malatya şehidine ağlıyor…

Malatya’nın Yaka Mahallesinde oturan Şehidin babası Cevat ve annesi Aynur Tekedereli çocuklarının şahadet haberi ile birlikte yasa büründü.Şehidin evi Türk bayraklarıyla donatıldı.

yıkılırken, şehidin baba ocağının bulunduğu Yeşilyurt ilçesine bağlı Yaka Mahallesi'ndeki ev de Türk bayrakları ile donatıldı.

VALİ ŞAHİN ŞEHİDİN BABA EVİNDE...:

Malatya Valisi Hulusi Şahin Şehidin baba evini ziyaret edip başsağlığı dileğinde bulundu.

Vali Hulusi Şahin şu mesajı verdi: “Şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun."

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MİLLETVEKİLİ BÜLENT TÜFENKCİ…:

“Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun

Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan Malatya'lı hemşehrimiz P. Sözleşmeli Er Celal Tekedereli'ye Allah’tan rahmet; ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Aziz milletimizin başı sağolsu”

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AHMET ÇAKIR…:

“Pençe-Kilit operasyonunda şehadete kavuşan kahraman vatan evladı, hemşehrimiz Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli’ye Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve silah arkadaşlarına sabır diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun”

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK…:

“Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerimiz Malatyalı hemşehrimiz Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli'ye Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun”

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ HAKAN KAHTALI…:

“Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan hemşehrimiz Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli'ye Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun”,

CHP MİLLETVEKİLİ VELİ AĞBABA…:

“Pençe-Kilit operasyonunda teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Malatyalı hemşehrim Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli'ye Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabır diliyorum.”

MHP MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU…:

“Pençe-Kilit Operasyonunda hain teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen kahraman askerlerimizden hemşehrimiz Şehit Er Celal TEKEDERELİ ve tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan

 rahmet,yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Acılı ailelerinin ve yüce Türk Milletinin başı sağolsun.”

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN…:

“Kuzey Irak Pençe Kilit Operasyonu’nda şehit düşen Hemşehrimiz Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli’ye Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun”

BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜDER…:

“Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan hemşehrimiz P. Sözleşmeli Er Celal Tekedereli'ye ALLAH’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun”

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR…:

“Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan Malatyalı Hemşehrimiz P. Sözleşmeli Er Celal Tekedereli'ye Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum”

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.