Ana Menü

Malatyalılardan Kayısı Festivaline Tam Not

23.07.2022 - 17:56 Yayınlanma Tarihi
| 23.07.2022 - 18:01 Güncelleme Tarihi
A- A+

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25. Kayısı Festivaline vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25. Kayısı Festivaline vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.


Malatya’nın yöresel lezzetlerini ve kültürünü tanıtmak amacıyla 25. Kayısı festivali fuarında bir araya gelen stant kurucuları fuarın düzeninden, temizliğinden ve ilgiden dolayı memnun olduklarını ifade ettiler. Malatya’nın her ilçesinin yöresel lezzetlerini ve kültürünü tanıtan stantların yanı sıra kurumlar da bir araya geldi.


Akçadağ Belediyesini tanıtan stantta görev yapan halı dokumacı öğretmeni Sema Düz “ Kadınlarımızın her konuda kendilerini geliştirmesini ve bütün kadınlarımızın bu etkinliğe katılmasını istiyorum” dedi.
“Fuar’da emeği geçenlere teşekkürler”
Arap gir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise 25.nci Kayısı fuar kapsamında mışmış park fuar alanında stant açtık Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ’ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum, bizde Arap gir Belediyesi olarak ilçemizdeki ürünleri tanıtıyoruz şeklinde konuşu.


“Fuarda ilçemize tanıtımı gerçekleştiriyoruz “
Kuluncak Belediye Başkanı Erhan Cengiz Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25. Kayısı Festivali kapsamında fuar alanında stant açtık Kuluncak ilçemizin tanıtımı gerçekleştiriyoruz, ilçemiz yöresel yemeklerini tarihi yerlerini tanıtımı yapıyoruz yoğun bir ilgi var Kuluncak ilçemizde tarihi yerlerini gezmeye vatandaşlarımız davet ediyorum dedi.

Kuluncak Kaymakamı ise Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25. Kayısı Festivali gerçekleşiyor Kuluncak ilçemizi tanıtımı stantlarımızda yapıyoruz, festivalimiz şehrimize ve Kuluncak ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum ifadelerini kullandı.

“Fuarda karavan evleri yoğun ilgi görüyor” yetkili Kayısı fuar kapsamında fuarda karavan evlerimiz sergiliyoruz yoğun ilgi görüyoruz herkese teşekkür ediyorum. Fiyatlarımız uygun şundaki karavan evimizin fiyatı 500 bin TL den satılıyor.”

 

>>>>SELÇUK DÖNMEZ

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.