Ana Menü

Malatya’da Esnafın yuhaladığı Davutoğlu sert konuştu

10.06.2022 - 19:39 Yayınlanma Tarihi
| 10.06.2022 - 20:07 Güncelleme Tarihi
A- A+

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: “Bunlar gidecek, biz geleceğiz”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Erdoğan gelsin televizyonda konuşalım kim kime ihanet etmiş. Yüzde 49,5 oy almış bir başbakana kim ihanet etmiş. Bana hayatımı zorlaştırsınlar kabul ederim ama onlar millete ihanet etti. Milletten topladıkları vergileri 3-5 rantiyeciye verdiler” dedi.

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Malatya’ya gelen Davutoğlu, kent merkezinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Kahve alış verişi yapan Davutoğlu, bir ayakkabı tamircisiyle sohbet etti. Ayakkabı tamiri yapan Davutoğlu, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Bir vatandaşın “Sizinle gurur duyuyoruz yalnız o davanın insanı siz bize ihanet ettiniz” söylemine sinirlenen Davutoğlu, “İhanet lafını ağzına alma. O, bize ve millete ihanet etti. Millet aç burada” cevabını verdi.

Şire Pazarı ziyareti esnasında Davutoğlu’nu durduran bir vatandaş, “3600 dedi, kime vermiş? Bekçiye vermiş, diğerine yok. Emekliye 90 lira zam gelmiş. Tefecilere veriyor. Bende AK Parti’ye oy verdim, gerçek AK Partili var mı? 6’lı masa diyor, kim var?” dedi. Kalabalığın içerisinden “6’lı masada PKK var” söylemi sonrası kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

Davutoğlu’na bir kayısı esnafı kayısı hediye ettikten sonra “Malatya’mızın 44 ayar altını. Siyasilere soru soruyorum. Sizi yüzde 49,5 ile başbakan seçtik. Bu yüzde 49,5 oy sizin oyunuz mu Tayyip Erdoğan’ın oyu mu?” diye sordu. Davutoğlu ise “Milletin bize verdiği oy. O yüzde 49,5 oyla seçilen başbakanı o Tayyip Erdoğan ve etrafındaki çete… Ben yüzde 49,5 ile bıraktım, şu anda kaç yüzde 25, geriye kalan yüzde 25 nereye gitti?” cevabını verdi. Konuşma esnasında bir grup vatandaş ve esnaf Davutoğlu’nu yuhaladı.

Gelecek Partisi Battalgazi İlçe Teşkilatı’nın açılışına katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, “Milletin helal rızkından elde edilen vergilerle oluşan hazine bugün 3-5 müteahhide, tefeciye ve rantiyeciye gidiyor. Aralık ayında 18 lira oldu diye dolar kur korumalı mevduat başlattılar. Şimdi 6 ay sonra Hazine ve Maliye Bakanı “6 ay sonra neler olacak göreceksiniz, gözüme bakın” dedi. Şimdi bunu nasıl izah edecek? Bu 6 ay içinde hiçbir emek vermeden, çiftçi gibi tarlaya gitmeden, esnaf gibi dükkan açmadan, işçi gibi ter dökmeden bankada kur korumalı mevduata para yatıran rantiyeciler, hazineden 157 milyar Türk lirası aldı” dedi.

Konuşması esnasında bir grup tarafından protesto edilen Davutoğlu, “Her yerde bu provokatörleri karşımıza çıkarırlar. Biz, Allah’tan başka kimseden korkmayız. Ben, ailem, akrabam, damadım bir kuruş haram yemedi, eşimde bende çalışıyorum. Dedim ki bunlara; şeker stoku yapan milletvekillerine, cumhurbaşkanına “Gelin siyasi ahlak yasasını çıkaralım” dedim. Biz, sizin gibi halkın içerisine çıkmaktan korkmayız. Malatya’da halay çekenler vardı, şimdi nerede o halay çekenler ama biz buradayız” ifadelerini kullandı.

“Erdoğan gelsin televizyonda konuşalım kim kime ihanet etmiş” diyen Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yüzde 49,5 oy almış bir başbakana kim ihanet etmiş. Bana hayatımı zorlaştırsınlar kabul ederim ama onlar millete ihanet etti. Milletten topladıkları vergileri 3-5 rantiyeciye verdiler. Sayın Erdoğan, Hazine ve Maliye bakanı geldiğinde sorun “Merkez Bankası’nın 128 milyar doları, damat nerede?” Biz, başbakanlığı niye bıraktık biliyor musunuz, bunların gittiği tolu, yaptıklarını gördük ve “yapmayın, etmeyin, yolsuzluklara buluşmayın” dedik. Hepsinin yakınları zengin oldu, yolsuzluğa bulaştılar. Bunlara uymayın. Bunlar gidecek. Milletin ahını alan hiçbir parti kalamaz. Bunlar gidecek, biz geleceğiz.”

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.