Ana Menü

Kum sanatçısı devlet başkanlarını unutmadı

15.05.2022 - 20:01 Yayınlanma Tarihi
| 15.05.2022 - 20:38 Güncelleme Tarihi
A- A+

Altın kayısı sanat topluluğu tiyatro yönetmeni ve kum sanatçısı İbrahim Şahin Uyumaz Türkiye'de devlet başkanlarının kum sanatını yaptı.

Evinde yaptığı çalışmada 8.inci Cumhurbaşkanı hemşerimiz Malatya Turgut Özal, Türkiye demokrasisi, 17 Eylül 1961'de tarihinin en kara günlerinden birini yaşadı. 1950 seçimlerinde yüzde 52,7 oyla iktidara gelen ve 10 yıl süreyle başbakanlık yapan Adnan Menderes idam edildi. 20 yıldır Türkiye’miz şaha kaldıran ve milleti için gece gündüz demeden çalışan ve halkın oyunu alarak seçilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın devlet başkanlarımızın portresini yaptı.

 “Devlet başkanlarımızın kum sanatını yaptım”

Malatya’da 13 yıldır tiyatro mesleğini yaptığını belirten Altın kayısı sanat topluluğu kurucusu yönetmen ve Kum sanatçısı İbrahim Şahin Uyumaz Malatya’mızda ve bölgemizde eksik olan kum sanatçısın olmadığını gördüm, evimde kendi imkânlarımla Kum sanatı yapmaya başladım. Devlet başkanlarımızı unutmamak ve unutturmamak için kum tanelerinden portrelerini yaptırdığını ifade eden. Uyumaz 8.nci Cumhurbaşkanımız rahmetli Turgut Özal zehirlediler 17 Eylül 1961'de Adnan Menderes idam ettiler. 20 yıldır  Ülkemiz şaha kaldıran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ına millet olarak her zaman sahip çıkarak yanında olmalıyız güçlü Türkiye ‘için Başkan Erdoğan'a destek vermemiz gerekiyor Türkiyemiz için bir çivi bile çakan bizim için kıymetli ise Ülkemiz her alanda şaha kaldıran Başkan Erdoğan’a destek verelim ben kum sanatçısı olarak Devlet başkanlarımız unutmamak ve unutturmamak için kum tanelerinden oluşan sanatımı yaptım 5 saatlik çalışma sonrası ortaya muhteşem bir çalışma çıktı şeklinde konuştu.

“Kum sanatı zor bir meslek olduğunu” söyleyen Yönetmen Uyumaz herkesin fotoğraflarından oluşan kum sanatını yapmaya başladım zor bir meslek olduğunu biliyorum bir Malatyalı olarak bununda anlım teriyle yaptım bana destek veren dostlarıma ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı. Kum sanatına merak saldım kum sanatı yapmak insanı rahatlatıyor  Ben de son zamanlarda merak saldığım için ilk başta köftelik bulgur ile ince bulgur ile bu işe başladım oradan farkındayım daha sonradan dedim ki bakıyorum ben bu işi yapabiliyorum yapabildiğime inandım ve hemen tezgah   oluşturdum kum sanatı tezgahı  çalışmalarım çok güzel gidiyor şeklinde konuştu

 

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.