Ana Menü

Köylülerin çilesi 50 yıl sonra bitti

09.09.2022 - 13:33 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kırsalda içme suyu problemlerini tek tek çözüme kavuşturuyor. Çalışmalar kapsamında yıllardır susuzluk problemi çeken Akçadağ İlçesi Doğanlar Mahallesi’nin içme suyu sorunu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden mahalle sakinlerinden Tahsin Levent, “50 yıllık hayalimizi Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan gerçekleştirdi. 50 yıldır ömrümüz 300 su bidonu taşıyarak geçti. Çok büyük çileler çektik. Ancak, Sayın Başkanımız Gürkan sayesinde bu çileden kurtulduk. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, MASKİ Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Mert’e, muhtarımıza, çalışan firmamıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Mahalle halkının en büyük sıkıntısının giderilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Doğanlar Mahalle Muhtarı Bektaş Aslan ise, sorunu Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a iletir iletmez çalışmaların başladığını kaydetti. Muhtar Aslan, “Sıkıntı çok büyüktü. Taşıma ile içme suyu ihtiyaçlarımızı karşılıyorduk. Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan, bizi bu sıkıntıdan kurtardı. Mahallem adına kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Nuri Karadaş, MASKİ ve Büyükşehir Belediyesi’nin Akçadağ merkez ve kırsal mahallelerine yönelik büyük yatırımlar yaptığını ifade ederek, “İki dönem meclis üyeliği yaptım, Doğanlar’da birçok yere sondaj çalışması yapıldı. Ancak, bir türlü suyu bulamadık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatları ile çalışmalar yeniden başladı. Hiç umulmadık bir yerde su bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan başta olmak üzere, MASKİ Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Mert ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda Malatya’nın tüm bölgelerinde içme suyu altyapısını modern hale getirme ve mevcut kaynak sularının en verimli şekilde vatandaşa ulaştırılması noktasında çalışma yürüttüklerini belirten MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Doğanlar Mahallesi’nin yıllardır sıkıntısı vardı. Mevlam denk getirdi, 3 tane sondaj yeri tespit ettik. 2 tanesinde yeterli suyu aldık. Şebeke çalışmamız devam ediyor. Buradan suyun miktarına göre açılarak devam edeceğiz. Bölgenin tamamına suyu vereceğiz. Tabi ki bize bu imkanları sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan başkanıma çok teşekkür ediyoruz. Her bölgede MASKİ Genel Müdürlüğü olarak çalışıyoruz. İnşallah Doğanlar’da içme suyu problemi tamamen bitmiş olacak. Öncelikle muhtarım başta olmak üzere Doğanlara hayırlı olsun diyoruz. İnşallah bereketli olur” diye konuştu.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.