Ana Menü

Kılıbık isimli tiyatro oyunu ilgi gördü

06.06.2022 - 18:21 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Malatya Sanat merkezi tarafından Sabancı Kültür merkezinde kılıbık isimli tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü.

“Şehrimizde tiyatroyu seven  ve meslek sahibi olmak isteyen gençlerimiz bekliyoruz”

Tiyatro oyuncusu ve yönetmen Şehir Sanat Derneği Başkanı Hasan Bulğak Malatya Sabancı kültür sanat merkezinde kılık isimli tiyatro oyunu oynayacağız.  Kılıbık komedi bir oyun sergileyeceğiz tiyatro anlamında emek veriyoruz ve gayret gösteriyoruz Malatya’mızda şehir sanat derneğini kurma sebebimiz ise tiyatroya ve sinema anlamında amaçlarımız olduğu için kurduklarını ifade eden. Tiyatro oyuncusu ve yönetmen Bulğak   Şehrimizdeki yerel sanatçılara  destek vermek amacıyla  derneği kurduk ve faaliyetlerimiz gerçekleştiriyoruz.  Sanatı ve sanatçıyı korumak için derneğimize üye olabilirler. Bizlerle beraber etkinlikte yerlerini alabilirler Şehrimizde tiyatroya emek veren ve seven herkesi derneğimize davet ediyoruz Amacımız Malatya'da sanatı ve sanatçıyı seven kişileri yetiştirmek şeklinde konuştu.

“Tiyatroya emek veren arkadaşlarımızla sahneye çıktığım için mutluyum”

Kılıbık isimli tiyatro oyunun yönetmeni Şükrü Atay ise Malatya Sabancı Kültür sanat merkezinde Kılıbık isimli tiyatro oyunu sergileyeceğiz, bize destek veren sanat sevenlere teşekkür ediyorum. Tiyatroya emek veren arkadaşlarımızla beraber Kılıbık adlı tiyatro oyunu sergileyeceğiz dedi.

“Basın mensuplarımız her zaman tiyatroya ve tiyatro oyuncusuna destek olduklarını belirten” Tiyatro oyuncusu ve yönetmen Mahmut Atay ise Malatya’mızda basın mensuplarımız desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tiyatro yerel olunca sanki çok değişik bir şeymiş gibi insanlarımız bundan kaçınır çekinir acabaları çoğalır, Şehir Sanat Derneğini çok güzel bir oyun sergiliyor Kılıbık isimli tiyatro oyunu gerçekten çok güzel emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bir kez daha izlemiştim oyuncu arkadaşlarımız tebrik ediyorum ve hepsiyle gurur duyuyorum, iyi ’ki tiyatro mesleğini seçmişler yaşasın tiyatro ve yaşasın tiyatrocular diyorum ifadelerini kullandı.

 

Daha sonra Kılıbık isimli tiyatro oyunu vatandaşlardan tam not aldı.

 

HABER FOTO GALERİ
Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.