Ana Menü

Kassak Komisyonu Başkanı Kurt İslam Medeniyetinin Sanata Yansıması” Sergisine Katıldı

12.05.2022 - 18:32 Yayınlanma Tarihi
A- A+

‘İstanbul Üniversitesi Tezhip ve Minyatür Sanatı ile İslam Medeniyetinin Sanata Yansıması’ sergisi açılışı yapıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Nil Sarı: ”İslam medeniyetinin sanatla bağdaşmasının en güzel örneklerinden biridir, Tezhip ve Minyatür sanatının İslam medeniyetinin sanata yansıması.” dedi.

Türkiye’de ve dünyada da bir ilk olduğunu vurgulanan ve çok sayıda üst düzey davetlinin katıldığı sergide, Prof. Dr. Bayram Altan, İstanbul Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Haluk Alkan, Prof. Dr. Nil Sarı, KASSAK Komisyonu Başkanı Salih Kurt, Atölye Başkanı Jale Yavuz birlikte açılış kurdelesini kesti.

Kassak Komisyonu Dosyası

KASSAK Komisyonu Başkanı Salih Kurt, Prof. Dr. Bayram Altan ile samimi bir ortamda gerçekleştirdiği KASSAK Komisyonu konulu sohbete, Prof. Dr. Bayram Altan’ın şu sözleri dikkat çekti:

“Sırf Komisyonu karıştırmak için içimize sızanları Allah’a (cc) havale ediyorum. Komisyon çalışmalarıyla ilgili dosyayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaştırdığınız kulağıma geldi. İnşallah hayırlısıyla bir sonuç elde edilir. Davetime icap ederek beni mutlu ettiniz. Manevi kızım Yasemin Kurt’u görmekten çok mutlu oldum.”

Sergide Hemşehrisi Nimet Değirmencioğlu ile karşılaşan Başkan Kurt, Nimet Değirmencioğlu ile kısa bir sohbet gerçekleştirerek günün anısına basına görüntü verdi.

Başkan Kurt, sergiyi gezdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nden ayrıldı.

Yorumlar (1)
Mücella ATA

Helal olsun Sayın Bayram ALTAN Hocama- Salih başkanımızda çok beyefendi adam gibi bir adam tebrikler. Hepinize teşekkürlerimi bir borç biliyorum...

01 Haziran 2022 Çarşamba 10:25

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.