Ana Menü

Kale ilçesine bağlı Çanakçı, Tepebaşı ve Salkımlı grup yolu asfaltlandı

08.08.2022 - 14:57 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Büyükşehir Belediyesi Yılların Mağduriyetini Giderdi

Malatya genelinde sorumluluk alanı içerisinde bulunan yollarda asfalt çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten Malatya Büyükşehir Belediyesi Kale İlçesine bağlı Çanakçı, Tepebaşı ve Salkımlı grup yolundaki asfalt çalışmalarını da tamamladı.

Demir: Grup yolumuz güvenli ve sağlıklı bir hale getirildi

2022 yılı asfalt programı çerçevesinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Hakan Demir grup yolundaki çalışmaların tamamlandığını belirterek, “Kale ilçemize bağlı Çanakçı, Tepebaşı ve Salkımlı mahallelerimizi Kale ilçesine bağlayan grup yolumuz üzerindeyiz. Önceki yıllarda statik kaplama asfalt çalışması yapılmıştı. Yüksek rakımlı olmasından ve keskin virajlara sahip olan bu yolumuz özellikle kış aylarında yoğun kar yağışlarından dolayı karla mücadele çalışmaları sırasında bu yolumuzda bozulmalar meydana gelmekteydi. Uzun zamandır Çanakçı, Tepebaşı ve Salkımlı mahalle muhtarlarımız bu yolun tamamlanarak Kale İlçesine sağlıklı bir şekilde bağlanması noktasında talepleri vardı.

2022 yılı asfalt programı çerçevesinde Kale İlçemizde asfalt ihtiyacı olan grup yolumuza önceliği vererek gerek BSK çalışmaları yaparak gerekse yama çalışmaları yaparak yolumuzu sağlıklı bir hale getirdik. Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi olarak çalışmalarımızı tamamladık. Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından yatay ve düşey trafik işaretlemeleri yapılacak. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte vatandaşlarımız sağlıklı ve güvenli bir yol aksına kavuşmuş olacak. Çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Sayın Başkanımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Karakuş: Belediyemizden ve hizmet üreten herkesten memnunuz

Yollarının çok yıprandığını belirten Tepebaşı Mahalle Muhtarı Osman Karakuş, “Yıpranmış olan bu yolumuzda çok zorluk yaşıyorduk. Allah Selahattin Başkanımızdan ve katkısı olan herkesten razı olsun. Belediyemizden ve hizmet üreten herkesten memnunuz Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Çanakçı Mahalle Muhtarı Metin Bozkuş ise, “Cumhuriyet kurulduğundan beri mahallemiz bu yol gibi iyi bir hizmet görmedi. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve Yol ve Asfalt Daire Başkanımıza çok çok teşekkür ediyorum. 12 km yolumuz varsa 12 bin tane çukur vardı. Vatandaşımız çok mağdur durumdaydı. Yetkililer feryadımızı duydu ve ellerinden gelen desteği verdiler. Yolumuz Çanakçı, Tepebaşı, Salkımlı, Bağlıca ve Mahmutdursun Mahallelerimizin ortak kullandığı grup yolu. Çok şükür bu mağduriyetimiz ortadan kaldırıldı. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, hizmetlerin devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.