Ana Menü

Gelecek Nesiller Ata Tohumuna Sahip Çıkıyor’ Projesi gerçekleşti

28.05.2022 - 19:50 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan "Ata Tohumu" projesi Malatya’da Şenlik düzenledi yoğun ilgi gördü.

Gelecek Nesiller Ata Tohumuna Sahip Çıkıyor’ Türk Kızılay İstanbul Beşiktaş Şube Başkanlığı, Malatya tarım ilçe müdürlüğü Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mercan Koleji ile ortak proje düzenlendi. Şenlikte elde olan gelir Türk Kızılay’ına başlanacak Malatya Mercan Koleji okulunda yapılan Şenliğe vatandaşlar ve öğrencilerden yoğun katılım oldu.

Fideler Özel okulun düzenlemiş olduğu şenlikle satışa sunulurken elde edilen gelir ise Türk Kızılay Beşiktaş Şubesine bağışlandı. Kardeş okul proje kapsamında ihtiyaç sahibi olan okulla başlanacak

 

Amacımız öğrencilerimizin üretken olmasını sağlamak

Proje kapsamında emeği geçen herkese teşekkürlerini dile getiren Türk Kızılay Beşiktaş Şube Başkanlığı Sıddık Doğan “Türk Kızılay-ı olarak veren el alan el projesini birebir bu sahada uygulayarak öğrencilerimize tohumları yetiştirmeleri için dağıttık. Buradaki amacımız ihtiyaç sahibi okullarımızın ihtiyaçlarını gidermek ve diğer okullarımızdaki öğrencilerimizin de birer üretici olmasını sağlayarak ata tohumunu yaygınlaştırmak. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

“Türk Kızılay olarak Kardeş okul projesi kapsamında ihtiyacı olan okulla bağışlayacağız”

Amaçlarının Türk Kızılay-ı aracılığı ile köy okullarına yardım etmek olduğunu belirten Mercan Çocuk Üniversitesi Aysun Çakar ise “İlk olarak anaokulu ve ilkokulumuzla bu projeye başladık. İlçe tarım müdürlüğümüzden ata tohumlarımızı aldık ve öğrencilerimizin tohumları kendileri ekip sulayarak büyüttüler hatta saksılarını bile atık materyallerden kendileri yaptılar. Bizim özel okul olarak amacımız Kızılay’a buradaki elde edilen gelirle köy okullarına yardımcı olabilmek” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.