Ana Menü

Binali Yıldırım’dan Öznur Çalık esprisi

22.07.2022 - 13:58 Yayınlanma Tarihi
A- A+

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, En İyi Kayısı yarışmasına katılan çiftçilerin getirdiği kayısılarını inceleyip mikrofonla konuşurken Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın stanttan kayısı alması esnasında, “Öznur bu arada götürüyorsun” şeklide

Konuşmasını kesti, esprisini yaptı 

Yıldırım, Mişmiş Park Fuar alanında yer alan ve yarışmaya katılan kayısıların bulunduğu stantları gezdi. Kayısıları inceleyen Binali Yıldırım, “Kayısı Festivali dolayısıyla kayısının başkenti … ” diye konuşurken, Milletvekili Öznur Çalık’ın stanttan kayısı alıp yediğini görünce, konuşmasını keserek, “Öznur bu arada götürüyorsun” esprisini yaptı.

Binali Yıldırım, kısa bir gülüşmenin ardından konuşmasına kaldığı yerden devam etti.

Yıldırım, “Kayısının başkenti Malatya’dayız. 200’e yakın kayısı üreticimizin numuneleri bugün yarışa girdiler. Çok heyecanlı bir süreç yaşadılar. Benim nazarımda sadece üçü değil, bütün üreticilerimiz birincidir. Üretmek çok kutsal bir şeydir. Üretmek insanlarımıza, insanlığa yapılabilecek en büyük hizmetlerin başında geliyor. Kayısı sadece bir bahçe değil. Bir bahçeyi bir ülkenin en temel ihracat ürünü haline getiren Malatya’yı ve Malatya çiftçisini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

-Kimler birinci oldu?

Kabaaşı ve Hacıhaliloğlu kayısı türlerinde yapılan En İyi Kayısı Yarışmasına 200 üretici katıldı. Yarışmanın sonucu Malatya Büyükşehir Belediyesinin yanında festival açılış töreninde açıklandı.

Yarışma sonucunda Kabaaşı türünde Kale ilçesinden katılan Selim Kızıltaş birinci olurken, Akçadağ ilçesinden katılan Hasan Genç ikinci ve Doanşehir’den katılan Hüseyin Mete ise üçüncü oldu.

Hacıhaliloğlu türünde ise Doğanşehir’den katılan Hatun Mete birinci, Yeşilyurt’tan katılan Hasan Genç ikinci ve Darende’den katılan Murat Özdemir ise üçüncü oldu.

Yarışmada birinci olanlara 15’er bin TL, ikinci olanlara 12 bin 500’er TL ve üçüncü olanlara ise 10’ar bin TL para ödülü verildi. Yarışmacılara ödüllerini Vali Hulusi Şahin verdi.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.