Ana Menü

Battalgazi Belediyesinin ‘imar’ planına vatandaştan tepki

23.05.2022 - 16:02 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Arsalarımız peşkeş çekilecek

Malatya Battalgazi Belediyesi'nin Alacakapı Mahallesi'nde planlandığı şuyulandırma (müstakil arazilerin imara açılması) uygulamasına mahalle sakinleri tepki gösterdi. Mahalle sakinleri, “Binalarımız, otoparklarımız, çocuk parklarımız arsalarımız elimizden alınarak değersizleştirilerek bazı kişi ve kişilere peşkeş çekerek rant sağlanmaktadır” iddiasında bulundu. 

 

Battalgazi Belediyesi, kent merkezinde bulunan Alacakapı Mahallesinde vatandaşların arazilerinin şuyulandırma yöntemiyle imara açıldığını ileri süren mahalle sakinleri AKP'li belediye başkanı Osman Güder'e tepki gösterdi. İmar çalışmasının iptal edilmemesi durumunda mahkemeye gideceklerini belirten mahalle sakinleri belediyenin almış olduğu bu karardan dönmeleri çağrısında bulundular. 

 

TAPULU MALLARIMIZ ELLERİMİZDEN ALINMAYA ÇALIŞILIYOR 

 

Battalgazi Belediyesi tarafından tapulu mallarının ellerinden alınmaya çalışıldığını iddia eden mahalle sakinleri bir araya gelerek açıklama yaptılar. Mahalle sakinleri adına konuşan Hacı Belede, imar çalışmasına itiraz etmelerine rağmen belediye tarafından dikkate alınmadıklarını ifade etti. Belede açıklamasından şunları kaydetti; “Malatya Battalgazi ilçesinde Alacakapı mahallesinde bulunan Toptaş Caddesi, Turgut Özal Caddesi, Sanayi Caddesini kapsayan mülkiyet sahipleriyiz. Bu bölgede uygulanacak 3194 sayılı imar kanunun 18. Madde olan Şuyulandırma uygulanmaktadır. Binalarımız, otoparklarımız, çocuk parklarımız arsalarımız elimizden alınarak değersizleştirilerek bazı kişi ve kişilere peşkeş çekerek rant sağlanmaktadır. Her ne kadar bu konudaki itirazlarımızı dile getirsek de bütün arsa, bina ve bahçelerimizin resmen Battalgazi belediye başkanı başkan yardımcısı ve İmardan sorumlu Erol Yiğit tarafından dikkate alınmamıştır. Tehdit ederek resmen elimizden mallarımızı alıyorlar.  Battalgazi Belediyesinin bu imar çalışmasından dolayı 200'e yakın kişi mağdur ediliyor. Yaşayacağımız mağduriyete ilişkin Battalgazi belediye Başkanı Osman Güder, İmardan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yiğit ve imardaki diğer yetkililerle defalarca görüşmemize rağmen bir sonuç alamadı.  Her seferinde kendi bildikleri ‘3194 sayılı İmar kanunun 18.maddesi uygulanacak' diye dile getirdiler. Ayrıca haberi olmayıp bildirilmeyen mülk sahipleri var. Bu yanlış uygulamadan vazgeçilmezse hakkımızı mahkemelerde aramaya devam edeceğiz.” 

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.