Ana Menü

Başkan Gürkan’a Tiyatrocular dan Mesaj

03.08.2022 - 12:28 Yayınlanma Tarihi
| 03.08.2022 - 12:49 Güncelleme Tarihi
A- A+

Tiyatroya sevdalı Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’a Tiyatroculardan mesaj

Göreve geldiği günden beri Malatya’da kültür sanat anlamında destan yazan ve tiyatroya büyük destek veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ‘a Malatya Sümer Park Açık Hava Tiyatro salonun son durumu.Hem Malatya halkına ve Büyükşehire yakışmıyor.

Tiyatroya gönül veren destekleyen Malatyalılar eski güzel günlerini tekrar yaşatmak İçin Açık Hava tiyatro salonu tekrar aktif olarak tiyatroculara verilsin ve organizasyonlar yapılmasını temenni ediyoruz.

Sinema oyuncusu yönetmen Altın Kayısı Sanat topluğu kurucu Başkan İbrahim Şahin Uyumaz Malatya Büyükşehir Belediyesine ait Açık hava tiyatro salonu Çürümeye terk edilmiş salonun duvar ve içi adete can yakıyor sosyal medya da paylaşım yapan Uyumaz .Malatya da uzun yıllardır tiyatroya emek verdiğini belirterek Tiyatro oyuncusu ve yönetmen İbrahim Şahin Uyumaz Altın kayısı sanat topluğu olarak elimizden geldiği kadarıyla tiyatro anlamında sosyal sorumluluk projeleri yapıyoruz.Havaların sıcak olmasıyla beraber Malatya Büyükşehir Belediyesi Açık hava tiyatro salonuna girdik. 250 kişilik salon boş ve atıl durumda olması sanat sever olarak beni derinden üzüyor.Sümer parkın Açık hava salonu geceleri bağımlı gençlerin mekanı oluyor.Başkan Gürkan’a sesleniyorum Altın Kayısı sanat topluğu olarak biz buraya talibiz sanat severleri Belediyemiz Ve Topluluğumuz İş Birliğiyle Tekrardan Eski Günlerdeki gibi tiyatroyla buluşturalım. salon kirası pahalı olduğu ifade etti paylaştığı Vidyonun sonunda Sanata Gönül Verenler Kapalı Salonlara Değil Açık Hava Salonuna Gönül Rahatlığıyla gelsinler şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.