Ana Menü

Anavatan Partisi (ANAP) Malatya İl Başkanı Mehmet Gül, muhabir TV’ye gündemi değerlendirdi

04.07.2022 - 18:20 Yayınlanma Tarihi
| 04.07.2022 - 20:40 Güncelleme Tarihi
A- A+

muhabir tv,de gündemi değerlendirdi

Anavatan Partisi (ANAP) Malatya il başkanı Mehmet Gül Malatya muhabir tv’ ye konuk oldu.Başkan Gül 2023 seçimleri hedeflerinden ve parti misyonlarından bahseden gül muhabir tv’ nin sorularına cevap verdi. 

Rahmetli Turgut Özal’ın hatırası olan Anavatan Partisi (ANAP), 2023 seçimlerine hazır. Parti olarak eski şaşalı yıllarına geri dönmeyi ve Turgut Özal’ın bayrağını dalgalandırmayı hedeflediklerini dile getiren partinin Malatya il başkanı Gül “ Günümüzde Türkiye’nin anavatan partisine ihtiyacı var” dedi.

Kararsızların sayısı artıyor.

Vatandaşların oy verme konusunda kararsız olduğunu belirten Gül, “İnsanlarımız çok kararsız gelinen noktada kararsızların oyları giderek artmış durumda ve gerek iktidar gerekse muhalefet anlamında fikirler karışmış durumda, biz Anavatan Partisi olarak bu süreçte 2023 seçimlerine katılarak partimizin layık olduğu yere ulaşmasını ve vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“Taşın altına hepimiz elimizi koymalıyız”

Parti olarak Turgut Özal’ın yolundan gittiklerini belirten gül, “Anavatan Partisi (ANAP) hala bile rahmetli Turgut Özal’ın misyonunu benimsemektedir. Yeni oluşumlar ülke için pek de iyi sonuçlar doğurmadı. Bizler ailenin önemli olduğunu düşünüyoruz ve parti olarak toplumun tabanına inerek aile yapısından başlamayı hedefliyoruz. Kardeşin kardeşle kucaklaşmasını sağlayacağız çünkü ilk olarak toplum kucaklaşmalı ki daha sonrasında siyaseten bir birlik oluşturabilelim. Sorunlarımız tek bir partinin çözebileceği veya bir kişinin düzeltebileceği bir boyutta değil bu süreçte hepimizin taşın altına elini koyması ve birlikte bir bütün olarak mücadele vermesi şart. Artık Türkiye siyasetinde gizli hiçbir şey kalmamalı her şey şeffaf olmalı” ifadelerini kullanarak Malatyalıların yaklaşan kurban bayramın kutladı “Kurban bayramı tüm toplumumuz için önemli bir bayram buradan tüm İslam âleminin ve vatandaşlarımızın bayramını sevgi ve saygıyla kutluyorum. Mutlu ve huzurlu bir bayram olmasını küskünlerin barıştığı beraberlik içerisinde bir bayram diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.