Ana Menü

Anavatan Partisi (ANAP) 2023 seçimlerinde iddialı.

13.06.2022 - 13:50 Yayınlanma Tarihi
| 13.06.2022 - 22:03 Güncelleme Tarihi
A- A+

Anavatan Partisi (ANAP)2023 seçimlerine tam kadro hazır. Partililer dün Battalgazi, Yeşilyurt, Doğanşehir, Akçadağ, kale, ilçe teşkilatları ve tüm kadroları, partiye gönül vermiş hemşeriler ve basın mensupları ile partinin Malatya il kongresinde bir araya

 Anavatan Partisi (ANAP) 2023 seçimlerinde iddialı.

Anavatan Partisi (ANAP)2023 seçimlerine tam kadro hazır. Partililer dün Battalgazi, Yeşilyurt, Doğanşehir, Akçadağ, kale, ilçe teşkilatları ve tüm kadroları, partiye gönül vermiş hemşeriler ve basın mensupları ile partinin Malatya il kongresinde bir araya geldi. Parti kongresine vatandaşların ilgisi yoğundu.

ANAP Malatya İl Başkanının seçildiği kongrede seçimi Mehmet Gül kazandı. Seçim sonrası basın açıklaması yapan Gül, 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın emaneti olan Anavatan Partisine sahip çıkacaklarını ve onun siyaset anlayışıyla hareket edeceklerini belirtirken ‘bu süreçte hemşerilerimizin yanında sorunlara çözüm üreterek birlikte el ele ilerleyecekleri vurgusu yaptı.

Anavatan Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Gül, “Her kesimin yanında vatandaşlarımızla beraberiz.”

Anavatan Partisi olarak siyasete yeni bir soluk getirmek istediklerini belirten Mehmet Gül ‘’Malatya’da kongrelerimizi yaptık ve mevcut siyasete yeni bir soluk getirmeye kararlıyız. Teşkilatlarımız ve partimize gönül veren dostlarımızla beraber elimizden geldiğince herkesimin yanındayız. Bir Malatyalı olarak hemşerilerimizin sorunları bizim de sorunlarımızdır. Onların sorunlarına çözüm üretme noktasında elimizden gelenin en iyisini yapmak görevimiz. Parti il teşkilatı olarak önce ilçelerimizin kongrelerini tamamladık. Kale, Battalgazi, Yeşilyurt, Yazıhan, Doğanşehir, Akçadağ ilçe teşkilatlarımızı aktif olarak kurduk. Bu gün de il kongremizi yaptık. Başta gençlik kollarımız ve kadın kollarımız olmak üzere teşkilatımız ve hemşerilerimiz ile hep birlikteyiz. Tüm imkânlarımızla mücadelemize devam edecek ve yeni çalışmalara imza atacağız” dedi.

M. Gül, “Turgut Özal’ın siyaset noktasında çizdiği yolda hemşerilerimizle el eleyiz.”

2023 seçimlerine hazır olduklarını belirterek Turgut Özal’ın siyaset çizgisine vurgu yapan Gül, “2023 seçimleri bizim için çok önemli. Bu seçimlerde Anavatan Partisi kendi kimliği ve kendi logosuyla seçimlere katılacak. Seçim sürecinde bizler ilk olarak Malatya’mız ve hemşerilerimiz için ne yapabiliriz onu konuşacağız. Gelinen noktada halkımızın mevcut iktidara güveni sarsılmış durumda. Bu güveni Anavatan Partisi olarak, teşkilatlarımız ve partimize gönül vermiş hemşerilerimizle birlikte yeniden tahsis edeceğiz. Biz rahmetli Turgut Özal’ın yetiştirdiği talebeler olarak, onun siyaset noktasında çizdiği yolda vatandaşlarımızla el ele ilerlemek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Anavatan partisinden devlete tam destek

Anavatan partisinin Türkiye ve Yunanistan arasında son günlerde tırmanan gerilimde devletin yanında olduklarını dile getiren  Gül, “Yunanistan ekonomik sorunlar yaşadığı zamanlarda dış devletlerin desteğini almak için belirli aralıklarla bu girişimleri yapıyor. Yunanistan, Türkiye’ye karşı yaptığı bu hareketlerin ne sonuç doğuracağını çok iyi biliyor lakin bunu yapmaktan da geri kalmıyor. Bence bu girişimler AB’ye, ‘ben Türkiye’ye gözdağı veriyorum’  mesajından başka bir şey değil. Ancak Türkiye böyle oyunlara gelmez ve gerektiğinde karşı tarafın anlayacağı dilden konuşmayı da iyi bilir. Bu süreçte Türkiye dış politikada, sadece Yunanistan’ın değil bütün AB üyelerinin takındıkları tavrı da dikkate alarak hareket ediyor ve gereken cevabı da veriyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.