Ana Menü
12.05.2022 - 15:54 Yayınlanma Tarihi
| 12.05.2022 - 19:55 Güncelleme Tarihi
A- A+

Altın piyasasında dünyadaki gelişmelere bağlı olarak dalgalanmalar devam ederken, Malatya kuyumcu esnafı Engin Temizer, zamanını bilemese de gram altının 1400 bantlarına ulaşması kaçınılmaz olacağını söyledi.

Başta Rusya Ukrayna savaşı olmak üzere diğer yaşanan olayalar altının ONS değerlerini etkiliyor buda ister istemez altın piyasasının dalgalanmasına neden oluyor. İyimser söylemlerde altın düşerken, gerilimi tırmandıracak söylemlerde altın piyasası ONS değerleri ile birlikte yükselişe geçiyor.

“GÜVENİLİR LİMAN”

Malatya kuyumcu esnaflarından Engin Temizer, altın piyasasını değerlendirdi. Temizer, altın almanın tam zamanı diyerek uzun vadede altının iyi bir liman olduğuna dikkat çekti. Temizer;  “Yavaş yavaş hareketlenmeyi bekliyoruz. Henüz bu hareketliliği yakalamadın ama düğünlerin başlamasıyla bu hareketlenmenin başlayacağını düşünüyoruz. Altın piyasasındaki son durumda ise, dünya çapında olan olaylar, savaşlarda iyimser bir söylemlerde bulununca bazı devlet büyükleri ONS’da aşağı düşüşler oluyor. Fakat bu dalgalanmaları önümüzdeki süreçte göreceğiz tabi. Savaş durdu duracak, yumuşak ve sert söylemler piyasayı etkiliyor. Düşebilir, yukarı çıkabilir ama şu bir gerçektir, uzun vadede altın her zaman için. Fiyat ileri yönde gidecektir. Şuan bu fiyattan altın alınmalı. Bu alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Alımlarda oluyor. Bizde müşterilerimize bu yönde telkinlerde bulununca müşterilerde alım yapıyorlar ve uzun vadede yatırım yapıyorlar. Düğün sezonunda da yükselişlerin olacağı ön görülüyor. Bazı yorumcular altının ‘1200-1300-1400’ bandında olacağını söylüyorlar. Tabi bunun ne zaman olacağını söylemek yanlış olur. Fakat ilerideki bu fiyatlar kaçınılmaz fiyatlar olacak.” dedi.   

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.