Ana Menü

Altın Kayısı Sanat Topluluğu’ndan Dönmez Prodüksiyona plaket

04.07.2022 - 16:12 Yayınlanma Tarihi
| 05.07.2022 - 13:18 Güncelleme Tarihi
A- A+

Battalgazi Belediyesi konferans salonunda, Altın Kayısı Sanat Topluluğu tarafından düzenlenen 1. Kemal Sunal anma altın kayısı sanata ve sanatçıya destek ödülleri töreni gecesi yapıldı.

Geceye Kemal Sunal’ın Hababam Sınıfı filminden arkadaşı ve hemşerimiz olan Dilaver Gür katıldı. Programa Altın Kayısı Sanat Topluluğunun şimdiye kadar yaptığı ve öncü olduğu programları anlatan videolar, daha sonra Kemal Sunal’ın hayatını anlatan sinevizyon gösterimi izletildi. Sinevizyon gösterimine Ahmet Arıman video göndererek duygularını ifade etti.  İlerleyen süreçte plaket takdimine geçildi.

Altın Kayısı Sanat Topluluğunun öncülüğünde yapılan 1. Kemal Sunal’ı anma gecesinde şimdiye kadar sanatta, iletişimde ve medya sektörü olarak destek veren 44 kişiye plaket takdim edildi. Medya sektörü içinden Dönmez Prodüksiyonuna da plaket takdim edildi. Dönmez Prodüksiyonun imtiyaz sahibi Selçuk Dönmez şehir dışında olmasından dolayı plaketi almaya Prodüksiyon ekibinden Ebru Çelik ve Sultan Kocaman katıldı.  Çelik; “Bu anlamlı güzel gecede, Kemal Sunal’ı anma gecesinde bizleri bir araya getiren Altın Kayısı Sanat Topluluğuna teşekkür ederiz. Hemşerimiz olan Kemal Sunal’ı bu şekilde hatırlamak, hatırlatmak çok önemli. Umarım bundan sonraki süreçte bu tür programlar devam eder ve değerlerimize sahip çıkmayı öğrenebiliriz. Kemal Sunal hem bir sanatçıdır hem de sanatın kendisidir. Filmlerinde eğlendiren, eğlendirirken güldüren, güldürürken öğreten, daha çok ders verme niteliğinde olan içerikleriyle tanıdık. Tıpkı Nasreddin Hoca misali güldürürken öğreten bir mizaca sahipti ve hepimiz böyle sevdik.”  Dönmez Prodüksiyonun mizacını ve amacından bahseden Çelik, “Sanat ve sanatçıya her konuda destek olmaya devam edeceğiz, Malatyalı sinema sanatçısı tiyatro oyuncusu İbrahim Şahin Uyumaz ve ekibine canı gönülden teşekkür ederiz” diyerek emek veren mesleğini icra etmeye çalışan herkesin emeğinin karşılanması gerektiğine vurgu yaparak, hediye takdimi için teşekkürlerini iletti.

Program plaket takdiminden sonra toplu fotoğraf ile sona erdi.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.