Ana Menü

Almanya’dan Türkiye’ye 11 ayda geldi

22.07.2022 - 14:38 Yayınlanma Tarihi
| 22.07.2022 - 14:39 Güncelleme Tarihi
A- A+

25. Malatya Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında, Malatya Kent Konseyi ile Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü iş birliğiyle düzenlenen Bİ-FEST Malatya Uluslararası Bisiklet Festivaline 30 şehirden katılım sağlayan 200 sporcu ka

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Ticaret Borsası MTB Başkanı Ramazan Özcan Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, ile Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Dernek Başkanı Mustafa Ekici, Sporcular katıldı.

 

“enerji içeceğimiz olan kayısılarımız geldi”

Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Dernek Başkanı Mustafa Ekici Bizler bisiklet kültürü adına Türkiye'de kendi adımıza çalışma grubu olarak ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi olarak birçok festivallere katılıyoruz. Festivalimize kilometrelerce yol kat ederek geldiniz için sizlere teşekkür ediyorum Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan Yıllardır Bisiklet konusunda yıllardır. Bizlere destek oldular kendilerine teşekkür ediyorum, Malatya Ticaret Borsası MTB Başkanımız Ramazan Özcan Başkanımız bize kayısı ikramında bulunuyorlar kendilerine teşekkür ediyorum bisiklet sporcularımıza enerji ikramı kayısı ikram edildi şeklinde konuştu.

 

“Sporcularımız Malatya ‘da tarihi yerleri gezecekler”

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan 25. Malatya Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında,  Malatya Kent Konseyi ile Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları  Kulübü işbirliğiyle düzenlenen Bİ-FEST Malatya Uluslararası Bisiklet Festivaline 30 şehirden katılım sağlayan 200 sporcu katılıyor kendilerine teşekkür ediyorum, Malatya’nın tarihi yerlerini gezeceğiz ifade etti.

 

“25 Malatya Kültür Sanat etkinliğinde katıldığınız için sizlere teşekkür eden” Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Avrupa'daki büyük parklara özenirdik, çok şükür Malatya’mızda büyük parklarımız var Malatya tabiat parkında sizleri misafir ediyoruz,  Büyükşehir Belediye Başkanlığını görevine geldikten sonra  4 milyon metrekarelik yeşil alan yaptık . Cumhuriyet tarihinde bu bir rekordur. Malatya’daki yeşil alanların 3 katıdır. Böyle büyük bir parkta sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum. Kent konseyinin, büyükşehir belediyemizin kayısı festivali münasebetiyle düzenlemiş olduğu bisiklet turnuvasında sizleri de Malatya’da ağırlamaktan onur duyarım.  30 ilde yaklaşık 200 bisikletçi spor sevenlerimizin bir kısmı buraya geldi, bir kısmı da gelmek üzeredir. 30 ilin dışında Almanya’dan gelen kardeşlerimiz de var.

Urfa belediye başkanımızın konferans toplantısında “Tarihin 0 noktası bizi” dedi.  Ama dünya birlrşmiş cemiyeti camiasında UNESCO Kurulu da tescil ettiğinde medeniyetin başladığı yer ise Malatya’dır. İnsanlık tarihinin ilk bürokrasi devlet tecrübesi ve devlet kurumu Malatya’ da gerçekleşmiştir.  Bu anlamda siz devletin ilk kurulduğu şehirdesiniz.

Önümüzdeki süreç iklim değişikliği, kuraklık hadisesi  tüm Dünyayı kasıp kavurmak tandır. İnsanoğlu bilinçsiz hareket ettiği için doğaya zarar veriyor.

 

"MTB Başkanı Özcan sporculara kayısı ikram etti "

Kayısı borsası ’da sporculara kayısı ikramında bulundu.  Malatya ticaret borsası MTB Başkanı Ramazan Özcan 25. Malatya Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında, Malatya Kent Konseyi ile Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü işbirliğiyle düzenlenen Bİ-FEST Malatya Uluslararası Bisiklet Festivaline 30 şehirden katılım sağlayan 200 sporculara enerji versin diye kayısı ikram etti. Bu kayısı enerji verir. Malatya’nın tarihi yerlerini bisikletle gezecekler. Almanya da bisikletiyle Malatya kayısı festivaline Türkiye’ 11 ay da geldiğini söyleyen sporcuya kayısı ikramında bulundu.

 

Alman bisiklet sporcusu ise Almanya dan Türkiye’ye 11 ayda geldiğini söyledi. Malatya’yı ve kayısı çok beğendiğini söyledi. Akşam da korteje katılacağını belirtti

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.