Ana Menü

Akçadağ Dayanışma Derneği Başkanı Murat Maskar “Amacımız İnsanlarımıza Dokunmak”

30.07.2022 - 19:59 Yayınlanma Tarihi
A- A+

“Ortak amaç, ortak payda Akçadağ ise kişilere takılmamak gerekiyor.”

Malatya’da ki STK’ların çoğu  kâğıt üzerinde

Dernek olarak kısa zamanda çok sayıda işe imza attıklarını ve çalışmalarında istikrarlı bir büyümeyle başarılı olduklarını ifade eden Maskar, “Akçadağ dayanışma derneği 2019 yılında kurulan bir dernek. Kurulduğu günden itibaren dernek olarak kültürel, sosyal ve ekonomik olmak üzere 300’e yakın faaliyet gerçekleştirdik. Dernek olarak faaliyetlerimizi şubelerimiz aracılığıyla yürütürken ana merkez olarak da şubelerimizin organize edilmesine önem verdik. Şuanda üç şubemiz hali hazırda çalışmalarına devam etmekte ve diğer şubelerimiz için de talep doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Malatya da binin üzerinde STK mevcut ancak bu STK’lar ancak kâğıt üzerinde varlığını devam ettiren kurumlardan öteye gidememişlerdir. Bizler ise bu durumu değiştirerek dernek faaliyetlerine ve çalışmalarına ağırlık verdik. Bu alanda farkındalık yarattık ve farkındalık yaratmaya da devam ediyoruz. Gün geçtikçe büyüyor ve gelişiyoruz. Bu süreçte tabi ki üye sayımızda da artış oluyor ve bu artışla birlikte daha fazla insana dokunmaya da devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Murat Maskar ,“Ortak amaç, ortak payda Akçadağ”

Akçadağ ve Akçadağlıların her türlü sorunlarında yanlarında ve tam dayanışma içerisinde olduklarını belirten Maskar,“Bizim en büyük hedefimiz dernek olarak gerek ilçe içinde gerek se ilçe dışında tüm Akçadağlılara ulaşabilmek. Bu hedefimizde siz değerli basın mensupları, sosyal platformlar aracılığıyla ve dernek faaliyetlerimiz ile yavaş yavaş ilerliyoruz. Başta ülkemiz olmak üzere farklı ülkelerden de birçok kişi ile iletişime geçtik ve derneğimize hem üye sayısı olarak hem de katkı olarak çok güzel geri dönüşler aldık. Bizim amacımız ulaşılamayan Akçadağlılara ulaşabilmek ve onların sorunlarını dinleyerek çözüm üretebilmek. Akçadağ bu güne kadar görmezden gelinmiş bir ilçemiz biz bu anlamda artık bu durumun değişmesini hedefliyoruz ve bunun için gayret ediyoruz” dedi.

STK’lar partilerin arka bahçesi değildir.

Derneklerin hiçbir partinin arka bahçesi olamamaları gerektiğini ve parti olarak bu kurala çok önem verdiklerini dile getiren Maskar,“STK’lar siyaset üstü olmak zorundadır. Biz derneğimizi herhangi bir siyasi bahçenin arka bahçesi haline getirmeden çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Genel olarak yapmış olduğumuz yardımların birçoğunu yönetimde ki arkadaşlarımızın desteğiyle veya ilçemizi seven ve ilçemizin bir parçası olan hayırseverlerimizle kurmuş olduğumuz ikili iyi ilişkilerimiz vasıtasıyla yapıyoruz. İlerleyen günlerde de gerek ilçe şubelerimiz aracılığı ile ilçe başkanları ile bir araya gelerek hem bizlerin etkinlik önerileri hem de ilçe başkanlarının çalışmalarında birlikte hareket ediyor ve birbirimize bu anlamda paydaş oluyoruz. Bu anlamda ‘bir elin nesi var iki elin sesi var’ atasözünün önemli olduğunu düşünüyoruz ve ayrıştırıcı değil birleştirici olmayı görev ediniyoruz. Akçadağ 3. Merkez ilçe konumunda olan oldukça büyük bir nüfusa sahip olan önemli bir yer ve bizler de bu nedenle Akçadağ’a sahip çıkmamızın önemli olduğunu düşünüyoruz. Bizler küçük hesaplar peşinde değiliz. Başkanlar veya biz yöneticiler gelip geçiciyiz. Yarın seçim olduğunda bizler yerimizi başkalarına devrederiz. Burada önemli olan bayrağı devralan kişinin her daim daha yukarı çıkmayı hedeflemesi ve bunun için mücadele etmesi biz bu anlamda gelecek arkadaşlarımızın da aynı misyonu edinmesini amaçlıyoruz.” söylemlerinde bulundu.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.