Ana Menü

AK Partili Çalık: “İktidara geldiğimizde sadece 6 ilde doğalgaz vardı, şuan 81 ilin tamamında doğalgaz var

18.06.2022 - 11:49 Yayınlanma Tarihi
A- A+

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da 5 ilçede doğalgazın olduğunu kaydederek, 3 ilçeye daha doğalgazın getirileceğini söyledi.

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Kuyulu, Topsöğüt ve Cafana mahallelerini ziyaret etti. 

 

Çalık, kentteki temasları kapsamında ilk olarak Topsöğüt Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. 

 

Vatandaşların istek ve sorunlarını dinleyen Çalık, “Topsöğüt Mahallesi bizi çok güzel karşıladı. 20 yıldır AK Parti’ye yüzde 90 oy veren bir mahallede ve sizlerle kardeşten olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Daha önce Karşıyaka Mahallemizde yaşadığımız 100 yıllık tapu sorununu Sayın Cumhurbaşkanımızla yaptığımız görüşme, arkasında Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanımız Murat Kurum’un takibiyle çözdük. Sizin bizden isteğiniz doğrultusunda doğalgazı getirdik. İktidara geldiğimizde sadece 6 ilde doğalgaz vardı, şuan 81 ilin tamamında doğalgaz var. Malatya’mızda 5 ilçede doğalgaz var, bu sene 3 ilçeye daha getiriyoruz. Topsöğüt’te de evine doğalgaz gelmeyen vatandaşlarımız var, bunun içinde görüşmelerimizi yaptık. Yol çalışmaları tamamlandıktan sonra Fatih Mahallesi’ne de doğalgaz gelsin istiyoruz” dedi. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Topsöğüt’e önemli hizmetler yaptıklarını dile getiren Çalık, “Sizin bize verdiğiniz destek çok yüksek. Bunun karşılığında da ne kadar çalışsak, ne kadar hizmet getirsek az. Bir taraftan biz, bir taraftan da yerel yönetimde Yeşilyurt Belediyemiz sizlere hizmet getiriyor” ifadelerini kullandı. 

 

Milletvekili Öznur Çalık daha sonra Cafana Mahallesi’ni ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Çalık, ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi: 

“Bu bölge özellikle maden ruhsatlarının çok yoğun verildiği ve sıkıntıların yaşandığı bir yerdi. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına ilgili bakanlıklarla görüşmelerimizi yaptık, Cafana’nın kaldırabileceği oranda ocaklar çalışıyor ama yeni ruhsatların verilmesi konusunda azami hassasiyet gösterilsin istedik. Cafana ne istediyse bizde onların yanında durduk.”

Çalık daha sonra, Kuyulu Mahallesindeki vatandaşlar ile bir araya gelerek, istek ve taleplerini dinledi.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.