Ana Menü

25’inci Kayısı Festivali Fuarına Turgut Özal Üniversitesi stant açtı

24.07.2022 - 13:52 Yayınlanma Tarihi
A- A+

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 25. Kayısı Festivali Uluslararası Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında Mişmiş Park fuar alanına Malatya Turgut Özal Ünivers

“Fuar çok güzel emeği geçenlere teşekkürler”

 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut  stantta vatandaşlarla ve öğrencilerle  sohbet ederek merak ettikleri soruları yanıtladı. Malatya Valimiz Hulusi Şahin,  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu yıl tercih yapacak öğrencilerimizi Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mimarlık, Sanat Tarım Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sivil Havacılık Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokullarımıza heyecanla bekliyoruz. Ayrıca bu yıl öğrenci kabulüne başladığımız Tazelenme  Üniversitesi ile 60 yaş ve üstü büyüklerimize üniversitemizin kapılarını açtık.  Bu yıl içinde aktif hale gelecek olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yaptığımız Kale Göl Otelin Aktif Sağlıklı Yaşam Merkezine Dönüştürülmesi projesi kapsamında gençlerimizle yaşlılarımızı bir kez daha buluşturacağız. Üçüncü yaş turizminin en iyi örneklerinden biri olacak olan projemiz sadece Turizm Otelcilik Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz için uygulama alanı olmayıp, ayrıca Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin uygulama yapıp farklı mesleki bakış açıları kazanmalarını da sağlayacak.  

 

“Malatya Kayısılarımız don ve benzeri iklim olaylarından olumsuz etkilenmesin  diye akademik  çalışmalar gerçekleştiriyoruz”

 

Prof. Dr. Bay Karabulut üniversitemizin en köklü fakültesi olan Ziraat Fakültesi öğretim üyelerimiz kayısı çalışmalarıyla alana büyük katkı sunuyorlar. Kayısılarımızın iklimden olumsuz etkilenmesinin önüne geçmek için Ziraat Fakültesi ve Yazılım Mühendisliğiyle ortak projeye ev sahipliği yapıyoruz.  Ayrıca çiftçilerimize eğitimler veriyoruz.  Malatya’mızda 8 ilçemizde Meslek Yüksek Okullarımız var. 25.nci Malatya Kayısı fuarında Malatya Turgut Özal Üniversitemiz stantlarımız açarak tanıyoruz ilgi çok güzel yoğunluk var emeği geçenlere teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Malatya Muhabir | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.