gözdelazer
Final Okulları
 • Yeni Malatyaspor galibiyete hasret kaldı
  Yeni Malatyaspor galibiyete hasret kaldı
 • YEŞİLYURT BELEDİYESPOR, ŞAMPİYONLUK İÇİN KENETLENDİ
  YEŞİLYURT BELEDİYESPOR, ŞAMPİYONLUK İÇİN KENETLENDİ
 • Yeni Malatyaspor-0-Fatih Karagümrük-0-Abdıulsamned Damlu
  Yeni Malatyaspor-0-Fatih Karagümrük-0-Abdıulsamned Damlu
 • Basın mensuplarından Yeni Malatyaspor Başkanı Gevrek’e sert tepki
  Basın mensuplarından Yeni Malatyaspor Başkanı Gevrek’e sert tepki
 • Hatay-1-Malatya-2-
  Hatay-1-Malatya-2-
 • Derebeyleri Taraftarlar Derneği Taraftar Dergisinin ilk sayısını Gürkan’a sundu
  Derebeyleri Taraftarlar Derneği Taraftar Dergisinin ilk sayısını Gürkan’a sundu
 • BÜYÜKŞEHİR ERKEK VOLEYBOL TAKIMINDAN BAŞKAN GÜRKAN’A ZİYARET
  BÜYÜKŞEHİR ERKEK VOLEYBOL TAKIMINDAN BAŞKAN GÜRKAN’A ZİYARET
 • Spor basını emekçilerinin adı Yeni Malatya Stadı’nda yaşayacak
  Spor basını emekçilerinin adı Yeni Malatya Stadı’nda yaşayacak
 • FİLENİN KAPLANLARI EFELER LİGİ İÇİN YOLUNA DEVAM EDİYOR
  FİLENİN KAPLANLARI EFELER LİGİ İÇİN YOLUNA DEVAM EDİYOR
 • Başkan Kazgan’a Yeni Malatyaspor taraftarlarından ziyaret
  Başkan Kazgan’a Yeni Malatyaspor taraftarlarından ziyaret
Malatya Muhabir
YEŞİLYURT BELEDİYESPOR, ŞAMPİYONLUK İÇİN KENETLENDİ
YEŞİLYURT BELEDİYESPOR, ŞAMPİYONLUK İÇİN KENETLENDİ

YEŞİLYURT BELEDİYESPOR, ŞAMPİYONLUK İÇİN KENETLENDİ...

Soylu’ya doğum günü sürprizi
Soylu’ya doğum günü sürprizi

Covid-19 pandemisi döneminde oldukça yorulan...

MİM-DER Başkanı Bülbüloğlu’na hayırlı olsun ziyareti
MİM-DER Başkanı Bülbüloğlu’na hayırlı olsun ziyareti

Yeşilder Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz...

Örnek davranış
Örnek davranış

Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşayan Türk...

TMO’nun kayısıya etkisi konuşuldu
TMO’nun kayısıya etkisi konuşuldu

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet...

“İş İnsanı Eski’den Başkan Gürkan’a ziyaret”
“İş İnsanı Eski’den Başkan Gürkan’a ziyaret”

Dilara temizlik şirketi yönetim kurulu...

“Eski’den MHP İl Başkan yardımcısı Şahin’ne ziyaret”
“Eski’den MHP İl Başkan yardımcısı Şahin’ne ziyaret”

Dilara temizlik şirketi yönetim kurulu...

BAŞKAN GÜRKAN: KAYISIYA HAK ETTİĞİ DEĞERİ KAZANDIRACAĞIZ
BAŞKAN GÜRKAN: KAYISIYA HAK ETTİĞİ DEĞERİ KAZANDIRACAĞIZ

KAYISI ÜRETİMİ VE PAZARLAMA KOOPERATİFİ...

BAŞKAN GÜRKAN, ARAPGİR İLÇE MUHTARLARIYLA İSTİŞARELERDE BULUNDU:
BAŞKAN GÜRKAN, ARAPGİR İLÇE MUHTARLARIYLA İSTİŞARELERDE BULUNDU:

BAŞKAN GÜRKAN, ARAPGİR İLÇE MUHTARLARIYLA...

Malatya Muhabir
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
TÜRKMEN DOSTU BAŞKAN GÜDER’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
TÜRKMEN DOSTU BAŞKAN GÜDER’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
  Büyük Birlik Partisi Malatya İl Başkanı Rıza Ulutaş, Alperen Ocakları Malatya Şube Başkanı Yalçın Arıcak ile birlikte Türkmen Dağı bölgesinde yaşayan Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yapılan yardıma destek veren Battalgazi...
29 Ocak 2021 12:18
Font1 Font2 Font3 Font4

 

Büyük Birlik Partisi Malatya İl Başkanı Rıza Ulutaş, Alperen Ocakları Malatya Şube Başkanı Yalçın Arıcak ile birlikte Türkmen Dağı bölgesinde yaşayan Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yapılan yardıma destek veren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Büyük Birlik Partisi Malatya İl Başkanı Rıza Ulutaş, Alperen Ocakları Malatya Şube Başkanı Yalçın Arıcak ve Büyük Birlik Partisi Kadın Kolları Başkanı Gülşen Gür’ü makamında ağırladı. İl Başkanı Ulutaş ve Şube Başkanı Arıcak, Başkan Güder’in misafirperverliği ve Türkmen Dağı bölgesinde yaşayan Bayırbucak Türkmenlerine yönelik Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı’nın Türkiye geneli başlattığı yardım kampanyasına verdiği büyük destekten ötürü teşekkürlerini iletti. ‘Coğrafyamızda yaşayan soydaşlarımız, din kardeşlerimiz bir sıkıntı yaşıyorsa eğer bizler rahat olamayız, olmamalıyız’ diyen Başkan Güder, “Dışarıda kanayan bir yara varsa sizin o yaraya karşı sorumluluğunuz vardır anlayışına sahip bir ümmetiz. Böyle bir ümmetin evladı olmaktan da iftihar ediyorum” dedi.

ŞUBE BAŞKANI ARICAK: “YARDIM VE PAYLAŞMAK BİZİM ÖZÜMÜZDE VAR”

Yardım taleplerini geri çevirmeyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e minnettar olduklarını vurgulayan Alperen Ocakları Malatya Şube Başkanı Yalçın Arıcak, “Türkmen kardeşlerimize yapılacak yardım için daha önce Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’den talepte bulunmuştuk. Kendiside bizlerin bu isteğini geri çevirmedi. Ellerinden gelen tüm imkanlarla destek vereceğini belirtti. Genel başkanımız ve teşkilatımız adına çok teşekkür ederim. Almış olduğumuz yardımları da Alperen ocakları olarak Türkmen kardeşlerimize kendi elimizle götürdük. Yardım ve paylaşmak bizim özümüzde var. Bu zamana kadar Battalgazi Belediyemiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız gönül köprüsünü yeniden inşa etmek adına güzel çalışmalar ortaya koydu. Biz biriz ve beraberiz. Varlığımız daim olsun. Türk milleti necip bir millettir. Bu millet geçmişi olan kadim bir gelenekten gelir” şeklinde konuştu.

İL BAŞKANI ULUTAŞ: “OSMAN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ”

Türkmen dağındaki kardeşlerimize el uzatmanın önemine değinen Büyük Birlik Partisi Malatya İl Başkanı Ali Rıza Ulutaş, “Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e teşekkürlerimizi sunuyorum. Allah kendisinden razı olsun. Müslüman bir devlet olarak, Türkmen dağındaki kardeşlerimize el uzatmak gerçekten çok önemli. Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bizler burada yaşamımızı nasıl rahat sürdürüyorsak, onlarında orada rahat olması bizleri mutlu eder” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜDER: “BİRLİKTELİĞİMİZİN TEMELİ DÖRT ÖNEMLİ UNSURA BAĞLI”

Gerçekleştirilen nazik ziyaretten ötürü mutluluğunu dile getiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Büyük Birlik Partisi derken, İslam ülküsüne ve davasına gönül vermiş şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle yad ediyoruz. Muhsin Yazıcıoğlu vatanını, milletini ve dinini seven bir insandı. Ülke olarak her zaman yardım severliği ile biliyoruz. Bu nazik ziyarette beni çok mutlu etti. Bizim medeniyetimizde komşunuzda bir problem varsa eğer, o sorun sizinde sorununuz. ‘Dışarıda kanayan bir yara varsa sizin o yaraya karşı sorumluluğunuz vardır’ anlayışına sahip bir ümmetiz. Böyle bir ümmetin evladı olmaktan da iftihar ediyorum. Cumhurbaşkanımızın sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında her zaman kullandığı bir ifade var; ‘Tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet.’ Bu dört unsur her insanı bir arada tutacak önemli bir harçtır. Bunu çok iyi korumamız lazım. İç ve dış müdahalelere karşı bu dört unsur bizim birlikteliğimizi sağlıyor. En son yaşamış olduğumuz 15 Temmuz olayı buna en güzel örnektir” şeklinde konuştu.

“TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZE DESTEK OLMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Türkmen kardeşlerimize destek olmak için her türlü imkanı seferber ettiklerine vurgu yapan Başkan Güder, “Hiç kimse normal koşullarda kendi vatanını ve kendi toprağını boş yere terk edip başka yere gitmek istemez. Bu anlayışla Suriye’den Türkiye’ye gelen insanların keyfi olarak ülkemize gelmediklerinin bilincindeyiz. Temennimiz Suriye’nin kendi toprak bütünlüğünü ve kendi bağımsızlığını sağlayarak, kendi halkının kendi kendini yönetebileceği bir devlet olmasıdır. Bu çalışmaların neticesinde Dünya’da barış, kardeşlik, huzur temenni ediyoruz. Bugün de bölgede gerçekten çok zor şartlar altında mücadele veren Türkmen kardeşlerimize destek olabilmek için ülkemiz olarak her türlü imkanı seferber ediyoruz. Orada kış koşullarında bir evladınız, bir kardeşiniz çıplak ayakla dolaşıyorsa eğer bu sorun elbette bizimde sorunumuzdur. Onların sorunlarıyla dertlenip, onların mutlulukları mutlu oluyoruz. Bizler böyle bir ümmetiz. Kardeşlerimize destek olmak boynumuzun borcudur. Rabbim nasip ederse yarın kardeşlerimize STK’lar ve İHH koordinesinde 10 tır ihtiyaç malzemesi göndereceğiz. Ben inanıyorum ki; o insanlara uzatmış olduğumuz el, bize yakında geri dönecektir. Bizleri ziyaret eden misafirlerimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa