Türkiye E-Ticaret ve E-İhracat Seferberliğinde İlk İmzalar Malatyada Atıldı | Malatya Muhabir
 • Yeni Malatyasporun antrenman sahaları yenileniyor
  Yeni Malatyasporun antrenman sahaları yenileniyor
 • Dünya Şampiyonu sporcuya tebrik
  Dünya Şampiyonu sporcuya tebrik
 • Erkan Kaş’tan şampiyonluk mesajı
  Erkan Kaş’tan şampiyonluk mesajı
 • Türkiye Öğretmenler Kupasında Malatya Masa Tenisi takımı finale yükseldi
  Türkiye Öğretmenler Kupasında Malatya Masa Tenisi takımı finale yükseldi
 • Yeşilyurt Belediyespor Gölcükspor maçına iddialı hazırlanıyor
  Yeşilyurt Belediyespor Gölcükspor maçına iddialı hazırlanıyor
 • Yeni Malatyaspor’da Göztepe maçı hazırlıkları sürüyor
  Yeni Malatyaspor’da Göztepe maçı hazırlıkları sürüyor
 • Yeşilyurt Belediyespor’da Gölcükspor maçı hazırlıkları başladı
  Yeşilyurt Belediyespor’da Gölcükspor maçı hazırlıkları başladı
 • Ravcı: “Kasımpaşa maçında hakem kararları canımızı yaktı”
  Ravcı: “Kasımpaşa maçında hakem kararları canımızı yaktı”
 • Yeni Malatyaspor’da Göztepe mesaisi Giriş:05 Kasım 2019 11:09
  Yeni Malatyaspor’da Göztepe mesaisi Giriş:05 Kasım 2019 11:09
 • YENİ MALATYASPOR’A KASIMPAŞA MAÇININ FATURASI AĞIR OLDU
  YENİ MALATYASPOR’A KASIMPAŞA MAÇININ FATURASI AĞIR OLDU
Malatya Muhabir
MASKİ GEZİCİ VEZNE İLE ÖDEME KOLAYLIĞI
MASKİ GEZİCİ VEZNE İLE ÖDEME KOLAYLIĞI

MASKİ GEZİCİ VEZNE İLE ÖDEME...

16 Kasım 2019 Vefat Edenler
16 Kasım 2019 Vefat Edenler

16.11.2019 tarihinde Malatya’da 6 kişi...

Akaryakıtçı Sektörü Bir Araya Geldi
Akaryakıtçı Sektörü Bir Araya Geldi

Malatya Akaryakıtçıları Derneği (MADER) tarafından...

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN EMLAK VE REKLAM VERGİSİ UYARISI..!
BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN EMLAK VE REKLAM VERGİSİ UYARISI..!

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN EMLAK VE REKLAM...

Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Temsilciliği Eğitimi İçin 3.Dönem
Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Temsilciliği Eğitimi İçin 3.Dönem

Beşeri Tıbbi Ürün Tanıtım Temsilciliği...

15 Kasım 2019 Vefat Edenler
15 Kasım 2019 Vefat Edenler

15.11.2019 tarihinde Malatya’da 6 kişi...

Peygamberimiz ve Aile Hayatı” isimli program düzenlendi
Peygamberimiz ve Aile Hayatı” isimli program düzenlendi

Malatya’nın Pütürge ve Doğanyol ilçelerinde...

ÖĞRENCİLER DEPREM VE YANGINLAR KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ  Malatya Büyükşehir Belediyesi bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkında ‘Deprem ve Yangın Tatbikatı’ düzenleyerek geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bilgilendirerek yapılması gerekenler hakkında yetkililer tarafından bilgiler aktarıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlıkları ile Milli Eğitim Müdürlüğü ve AFAD işbirliğiyle gerçekleştirilen Deprem ve Yangın Tatbikatı’na TOKİ Ortaokulu, Milli Egemenlik İlk Okulu ile Yaşam Akademisi öğrencileri katıldı. Trafik Eğitim Parkı eğitim salonunda çocuklara sinevizyon eşliğinde deprem anında neler yapılmalı, nerelerde durulmalı ve beklenilmesi gereken alanlar hakkında bilgiler verilirken yangınla ilgili olarak da yangın anında nelerin yapılması gerektiği, İtfaiye’nin telefonunun muhakkak ezberlenmesi gerektiği ve yangın tüpünün kullanılmasıyla ilgili bilgiler aktarıldı. Ayrıca, Malatya Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkında, Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği Cumartesi ve Pazar günleri hariç hafta içi binlerce öğrenciye trafik kuralları, ışıklar ve trafik levhalarının ne anlama geldiği konularında da öğrencilere bilgiler verilmektedir.
ÖĞRENCİLER DEPREM VE YANGINLAR KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ Malatya Büyükşehir Belediyesi bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkında ‘Deprem ve Yangın Tatbikatı’ düzenleyerek geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bilgilendirerek yapılması gerekenler hakkında yetkililer tarafından bilgiler aktarıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlıkları ile Milli Eğitim Müdürlüğü ve AFAD işbirliğiyle gerçekleştirilen Deprem ve Yangın Tatbikatı’na TOKİ Ortaokulu, Milli Egemenlik İlk Okulu ile Yaşam Akademisi öğrencileri katıldı. Trafik Eğitim Parkı eğitim salonunda çocuklara sinevizyon eşliğinde deprem anında neler yapılmalı, nerelerde durulmalı ve beklenilmesi gereken alanlar hakkında bilgiler verilirken yangınla ilgili olarak da yangın anında nelerin yapılması gerektiği, İtfaiye’nin telefonunun muhakkak ezberlenmesi gerektiği ve yangın tüpünün kullanılmasıyla ilgili bilgiler aktarıldı. Ayrıca, Malatya Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkında, Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği Cumartesi ve Pazar günleri hariç hafta içi binlerce öğrenciye trafik kuralları, ışıklar ve trafik levhalarının ne anlama geldiği konularında da öğrencilere bilgiler verilmektedir.

Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından yeni...

Deprem ve Yangın Tatbikatı
Deprem ve Yangın Tatbikatı

ÖĞRENCİLER DEPREM VE YANGINLAR KONUSUNDA...

Battalgazi Belediyesi asfalt çalışmalarına devam ediyor
Battalgazi Belediyesi asfalt çalışmalarına devam ediyor

Uluköy ve Gülümuşağı Mahallelerinde sürdürülen...

Fatih Kürşat Aygün’e Kickboks Milli Takımından davet
Fatih Kürşat Aygün’e Kickboks Milli Takımından davet

Malatyalı Kickboks sporcusu Fatih Kürşat...

Tuğgeneral Özbudun veda turunda
Tuğgeneral Özbudun veda turunda

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararıyla...

Muhtarlar Rektör Kızılay ile istişarelerde bulundu
Muhtarlar Rektör Kızılay ile istişarelerde bulundu

Malatya’nın Battalgazi ilçesine bağlı Şehit...

Yazıhan’da Trafik Kazası Yaşandı
Yazıhan’da Trafik Kazası Yaşandı

Malatya’nın Yazıhan İlçesi Kömüşhan Mahallesinde...

“Araştırmacı yazar Ünsal Akbulut Muhabirimize konuştu”
“Araştırmacı yazar Ünsal Akbulut Muhabirimize konuştu”

Türkiye gündemini meşgul eden  ve...

Binlerce Hemşehrimiz İftar Sofrasında Buluşuyor
Binlerce Hemşehrimiz İftar Sofrasında Buluşuyor

Elazığ Belediyesi tarafından Ahmet Aytar...

MALATYA SİNEMALARINDA BU HAFTA
MALATYA SİNEMALARINDA BU HAFTA

MALATYA SİNEMALARINDA BU HAFTA AZRAİLLE...

Malatya Muhabir
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Türkiye E-Ticaret ve E-İhracat Seferberliğinde İlk İmzalar Malatyada Atıldı
Türkiye E-Ticaret ve E-İhracat Seferberliğinde İlk İmzalar Malatyada Atıldı
Türkiye’nin dijital dönüşümüne ışık tutarak KOBİ’lerin uluslararası ticarette rekabet edebilmesi için yapılan “Türkiye E-Ticaret ve E-İhracat Seferberliği” projesinin ilk imzaları Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda atıldı Türkiye’nin dijital dönüşümüne ışık...
8 Kasım 2019 17:27
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye’nin dijital dönüşümüne ışık tutarak KOBİ’lerin uluslararası ticarette rekabet edebilmesi için yapılan “Türkiye E-Ticaret ve E-İhracat Seferberliği” projesinin ilk imzaları Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda atıldı

Türkiye E-Ticaret ve E-İhracat Seferberliğinde İlk İmzalar Malatyada Atıldı

Türkiye’nin dijital dönüşümüne ışık tutarak KOBİ’lerin uluslararası ticarette rekabet edebilmesi için yapılan “Türkiye E-Ticaret ve E-İhracat Seferberliği” projesinin ilk imzaları Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda atıldı.

Projenin ilk imzası Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve TOBB E-Ticaret Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı Merter Özdemir tarafından atıldı. Sınır ötesi ticaretin yaygınlaşması için yapılan E-ticaret ve E-ihracat seferberliğini destekleyen Malatya TSO, Malatya’nın dijital dönüşümündeki yolunu açmış oldu.

Malatya TSO binasında gerçekleşen imza töreninde konuşma yapan MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “E Ticaret ve E İhracat Seferberliğini Malatya’dan başlatmak üzere Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Genç Girişimciler ve Kadın Girişimciler ile birlikte dijitalleşmenin önünü açabilmek adına hummalı bir çalışma içerisine girdik. Tüm dünyada E-Ticaret Perakende satışı 3.1 trilyon dolar rakamına ulaşmıştır. Malatya’nın da hak pazardan payını alabilmesi için üyelerimize 24 yabancı dil desteği olan altyapısı sağlam ve birçok özelliği olan bir web sitesini ücretsiz olarak odamız aracılığıyla elde etmelerine olanak sağlayacağız. Malatya ticaretini dijital platformla hak ettiği noktaya getirmeyi planlıyoruz. Üyelerimiz ürünlerini pazarlayabilmek için günümüzde bu nitelikte bir web sitesi için 60-70 bin Türk Lirası harcıyor. Odamızın gayretleriyle ücretsiz olarak üyelerimiz elde edecekleri web sitesiyle dijital platformdaki yerini alacaklar. İmzaladığımız protokolün Malatya’mıza ve dijitalleşme arzusu olan üyelerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yönetim kurulumuza, genç ve kadım girişimcilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“Malatyalı KOBİ’leri hak ettikleri sınır ötesi ticarete kavuşturacağız”

İmza programında konuşan TOBB E-ticaret Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı Merter Özdemir ise proje için şu değerlendirmelerde bulundu:

“Teknolojiye daha rahat ulaşabilmek ve ihtiyaçlarımızı teknolojik cihazlar üzerinden sipariş edebilmenin kolaylaştığı günümüzde her kesimden tüketicinin ilgisi yoğunlaşıyor. Teknolojiye çok çabuk adapte olan bir ülke olarak işlerimizi dijital ortamlara da taşıyabileceğimizi ve dünya standartlarına hızlı bir şekilde ulaşabileceğimizi hatta geçebileceğimizi düşünüyorum. Küresel e-ticaretin toplam perakende satışları içerisindeki payı 2011 yılında yüzde 3.6, 2016 yılında da yüzde 8,7 idi. 2021 yılına kadar bu oran yıllık yüzde 16 artması ve 4.5 trilyon dolara çıkması bekleniyor. Bizde de bu potansiyel mevcut. Bu durum KOBİ’leri dijital ile yaşanan hızlı dönüşüme ayak uydurmak ve dijital dönüşüm süresine girmesini gerektiriyor. Malatya’da da Türkiye E-ticaret ve E-İhracat Seferberliği projesine imza atma gururunu yaşıyoruz. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın da destekleriyle Malatyalı KOBİ’leri hak ettikleri sınır ötesi ticarete kavuşturacağız.”

Proje kapsamında Türkiye’deki tüm ilgili KOBİ’ler, Yazılım ve Kurulum Hizmetleri, E-Ticaret ve E-İhracat Alt Yapısı, Dijital İletişim ve Reklam Danışmanlığı, Sosyal İletişim Mentörlüğü, Mobil Ticaret Alt Yapısı, Ödeme ve Kargo Sistemleri Entegrasyonları, Yurt içi Pazaryeri Entegrasyonları, Hukuksal Süreçler ve Online İtibar Yönetimi hizmetlerinde 1 yıl süresince ücretsiz destek alacakları vurgulandı.


 • Seo Uzmanı
 • Yorum ekle
Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa