gözdelazer
Final Okulları
 • Spor basını emekçilerinin adı Yeni Malatya Stadı’nda yaşayacak
  Spor basını emekçilerinin adı Yeni Malatya Stadı’nda yaşayacak
 • FİLENİN KAPLANLARI EFELER LİGİ İÇİN YOLUNA DEVAM EDİYOR
  FİLENİN KAPLANLARI EFELER LİGİ İÇİN YOLUNA DEVAM EDİYOR
 • Başkan Kazgan’a Yeni Malatyaspor taraftarlarından ziyaret
  Başkan Kazgan’a Yeni Malatyaspor taraftarlarından ziyaret
 • Yeni Malatyaspor Umut ve Tetteh’le Etimesugut’u yendi yoluna devam etti
  Yeni Malatyaspor Umut ve Tetteh’le Etimesugut’u yendi yoluna devam etti
 • Yeni Malatyaspor Derebeyleri Taraftarlar Derneği tarafından İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.
  Yeni Malatyaspor Derebeyleri Taraftarlar Derneği tarafından İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.
 • YEŞİLYURT BELEDİYESİ GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ YÖNETİMİ, BAKAN YARDIMCISI BAYDAŞ’I ZİYARET ETTİ
  YEŞİLYURT BELEDİYESİ GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ YÖNETİMİ, BAKAN YARDIMCISI BAYDAŞ’I ZİYARET ETTİ
 • MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR ERTELEME MAÇINI KAZANDI
  MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR ERTELEME MAÇINI KAZANDI
 • Malatya’nın kaplanları Perşembe günü Hopaspor’u konuk edecek
  Malatya’nın kaplanları Perşembe günü Hopaspor’u konuk edecek
 • MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR DEPLASMANDA KAZANDI
  MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR DEPLASMANDA KAZANDI
 • Sporcular Battalgazi’nin tarihi mekanlarında buluştu
  Sporcular Battalgazi’nin tarihi mekanlarında buluştu
Malatya Muhabir
Hafta sonu için sokağa çıkma yasağı
Hafta sonu için sokağa çıkma yasağı

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı...

Şire pazarında temizlik çalışması
Şire pazarında temizlik çalışması

Battalgazi Belediyesi, yerli ve yabancı...

Gönül ferman dinlemiyor, iki Malatyalı Kıbrıs’ta hayatlarını birleştirdi
Gönül ferman dinlemiyor, iki Malatyalı Kıbrıs’ta hayatlarını birleştirdi

Kıbrıs’ın tanınmış Avukatlarından, bir dönem...

Sofralara Ulaşan Tatlı Yolculuk
Sofralara Ulaşan Tatlı Yolculuk

Türkiye’nin şeker ihtiyacının önemli bölümünün...

Çiftçilerin yüzü yağmur ile güldü
Çiftçilerin yüzü yağmur ile güldü

Malatya’da sabaha karşı başlayan ve...

81 İl Valiliğine Genelge Gönderildi! İşte Kısıtlamanın Detayları
81 İl Valiliğine Genelge Gönderildi! İşte Kısıtlamanın Detayları

İçişleri Bakanlığınca 81 ilin valiliğine...

Jandarmadan Kış Lastiği Denetimi
Jandarmadan Kış Lastiği Denetimi

Malatya Yeşilyurt ve Battalgazi Jandarma...

Çilesiz Semt Pazarı Ve Yaşam Merkezinde Çalışmalar
Çilesiz Semt Pazarı Ve Yaşam Merkezinde Çalışmalar

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,...

Malatya’da bugün vefat edenler
Malatya’da bugün vefat edenler

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Ve...

“SİZLER EVLERİNİZDEYKEN ONLAR BİZE EMANET”
“SİZLER EVLERİNİZDEYKEN ONLAR BİZE EMANET”

YEŞİLYURT’TA KISITLAMADA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA...

Malatya’da bugün vefat edenler
Malatya’da bugün vefat edenler

Malatya’da bugün vefat eden 14...

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde gönüller alındı
5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde gönüller alındı

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü...

Malatya’da ceddeler drone ile denetleniyor
Malatya’da ceddeler drone ile denetleniyor

Malatya ’da polis, korona virüs...

Malatya’da bugün vefat edenler
Malatya’da bugün vefat edenler

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Ve...

Spor basını emekçilerinin adı Yeni Malatya Stadı’nda yaşayacak
Spor basını emekçilerinin adı Yeni Malatya Stadı’nda yaşayacak

Malatya’da hayatlarını kaybeden spor medyasının...

BAŞKAN GÜRKAN PÜTÜRGE/TEKEDERESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU:
BAŞKAN GÜRKAN PÜTÜRGE/TEKEDERESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU:

BAŞKAN GÜRKAN PÜTÜRGE/TEKEDERESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU:...

Malatya Muhabir
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Muhtarlarla İstişare Toplantısı Yapıldı
Muhtarlarla İstişare Toplantısı Yapıldı
Battalgazi Belediyesi tarafından ‘Kültür Envanterini’ güncellemek amacıyla muhtarlarla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yaptığı hizmetlerden dolayı Başbakan Binali...
20 Şubat 2018 07:49
Font1 Font2 Font3 Font4

Battalgazi Belediyesi tarafından ‘Kültür Envanterini’ güncellemek amacıyla muhtarlarla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yaptığı hizmetlerden dolayı Başbakan Binali yıldırım’ın Başkan Gürkan’ı tebrik ettiğini söyledi.

Battalgazi Belediyesi tarafından ‘Kültür Envanterini’ güncellemek amacıyla Battalgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen muhtarlarla istişare toplantısına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, AK Parti Battalgazi İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru İnanç, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Battalgazi Muhtarlar derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç ve Battalgazi ilçesine bağlı mahalle muhtarları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Muhtarlarımızla birlikte güzel çalışmalar yapıyoruz. Muhtarlarımızla biz Battalgazi Belediyesi olarak bir aile hüviyetiyle bu işleri yürütüyoruz. Birlik beraberlik içinde Battalgazi’nin çağdaş anlamda bir şehir olması için geçmişine layık bir gelecek hazırlanması noktasında güzel bir birliktelik sergileyerek güzel çalışmalara imza attık, atmaya devam edeceğiz. Muhtarlarımız bizim her aktivitemizde bizzat gönüllü olarak yaptığımız tüm işlerde el verdiler, gönül verdiler. Muhtarlarımıza göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Yaptığımız hizmetleri bir koordinasyon içinde hükümetimiz, devletimiz, milletvekillerimiz, bakanımız, genel başkan yardımcımızın destekleriyle bu işleri yaptık. Özellikle Mahallelilik Projesi Türkiye projesi oldu. Bu proje üzerinde önemle durmak istiyorum. Şehrimizde, huzur, güven ve asayişi, birlik, beraberlik, dirlik ve düzeni muhafaza edeceksek bu ‘Mahallelilik Projesi’ üzerinde çok durmamız gerekiyor. Bu istişare toplantısında ilçemizin daha huzurlu bir ilçe olması üzerimize düşen sorumluluklar nelerdir ve bu sorumlulukları en güzel bir şekilde yerine getirmek için çaba ve gayret içinde olacağız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, Başbakan Binali Yıldırım’ın 24 Şubat’ta Malatya’ya geleceğini belirterek, “24 Şubat’ta Başbakanımız Malatya’da olacak. Hem il kongremizi gerçekleştirmiş olacağız, hem de Başbakanımıza güzel bir miting yapacağız. Kapalı Spor salonunun önündeki alanda Malatyalı hemşerilerimizle birlikte olacağız. Sayın Başbakanımızın bu ikinci gelişi olacak. Bizim her yaptığımız mitingde muhtarlarımız bize büyük destekler verdi. Köy ve mahallelerde bulunan tüm arkadaşlarımızı miting alanına getirdiler. Sizlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah Başbakanımızı da Malatya’mıza yakışır bir şekilde karşılarız” diye konuştu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da, “Konu daha çok tarihi eserlerin tespitleri ile ilgili. Tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılması ile ilgili. Bunlar geçmişimizin birer vesikaları ve tapuları. Büyükşehir’de KUDEP’in kurulması ile birlikte 900 civarındaki tarihi eserler devir alındı. Bunlarla ilgili sanat tarihçileri, Arkeologlar çalışmaya başladılar. Battalgazi tarihi eserleri ile öne çıkan ilçelerimizin başında yer alıyor. Bunları onarmak tarihe sahip çıkmaktır. Bunların her biri birer tapu hükmündedir. Bu tarihi eserleri gün yüzüne çıkarıp, gelecek nesillere bırakmak bizim görevlerimiz arasında. Muhtarlarımızla birlikte bunlara sahip çıkmak ayrı bir güzellik” ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, sulama suyu sorununa dikkat çekerek, “Derme suyunun asıl kaynağı olan Abdulharap çayının Çat Barajında su artık dip seviyesinin altına inmeye başladı. Geçen Temmuz ayında benim yaptığım ilk şey buradaki bölge müdürlüğünü harekete geçirmek oldu. Mutlaka bir çalışma başlatılması gerektiğini söyledim. Şerefhan deresini bu yaraya merhem olmasa da en azından takviye eder düşüncesi ile bir takım gecikmeler olmasına rağmen orayı besleyecek ana kanallardan bir tanesini aktarmayı başardık. Dip suyu vermeyecekler bununla birlikte Genel Müdürlüğün talimatı ile dip suyu en azından iki defa daha sulamamıza vesile olacaktı. Bu seneyi kurtarmak için harekete geçtik, gelecek yıldaki yağışları görmeden bir şey söylememiz mümkün değil. İşte o dip suları ile en azından ağaçlarımızı sulama imkanı bulduk. Yine Medik ve Şahnahan sulamalarının tamamıyla ilgili sıkıntılar vardı. İnek Pınarı barajının yapılması noktasında yine Beylerderesi üzerinde yapılması düşünülen göletin biz birden fazla olmasını hep arzu ediyorduk. Genel müdürlükten getirdiğimiz bir heyete orayı incelettik. Ancak Şahnahan regületörünün üzerinde göletin yapılması kaynağın belki yatak değişmesine vesile olur düşüncesi ile uygun görülmedi. Bu karar doğru bir karardı. 7-8 kilometre uzunluğundaki bu durum için ancak köprünün üzerinde bir baraj yapılması uygun görüldü. O da inşallah Haziran ayında bitmiş olacak” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ta, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Başbakan Binali Yıldırım ile yaptıkları görüşmeye dikkat çekerek, “Geçen hafta sayın Başbakanımızla Battalgazi Belediye Başkanımı biraraya getirdiğimizde projelerini Başbakanımıza sunduğumuzda, Başbakanımız’da Battalgazi Belediye başkanımıza teşekkür ve tebriklerini iletti. Allah nasip ederse kongremize Başbakanımız gelecek ama o açılışları inşallah özel olarak Malatya’da Battalgazi’de Büyükşehir ve Yeşilyurt Belediyeleri de dahil olmak üzere hizmetlerimizi yerinde görelim dedi ve Battalgazi Belediye Başkanımızla yaptığı görüşmede çalışmaları için tebrik ve teşekkürlerini iletti. Bende tüm Malatyalı ve Battalgazili kardeşlerim adına Battalgazi Belediye Başkanıma canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çalık, sulama suyu sorununda yaşanan sorunları çözmenin gayreti içinde olduklarını ifade ederek, “Tüm Türkiye’yi dolaşıyorum. Gururla söylüyorum ki Malatya’da yapılan hizmetler ve değerli belediye başkanlarımın yaptığı çalışmalar yüzümüzün akı. Ben tüm belediye başkanlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Battalgazili muhtarlarımızın en önemli sorun olan sulamaları çok yakından takip ediyoruz. Bu konu için bizlerde birbirimizi güçlendiriyoruz. Bu takipleri birlikte yapıyoruz. Sulama ile ilgili yaşanan sorunları Ankara’da hem bürokratlarımıza hem de Orman ve Su İşleri Bakanımıza ilettik. Tüm dünyanın kuraklık sorunu yaşadığı bir dönemde Malatya’nın yaşamaması için elimizden gelen tüm gayret ve çabayı gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Şerefhan’dan Çat Barajına Mediğe su verilmeye başlanması bizim için çok önemli bir adımdır. 8 milyon metre küp Şerefhan deresinden alınacak su Çat Barajına verilecek. Su verilmeye başlandı. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Battalgazi ilçesine yapılacak olan Devlet Hastanesi konusuna da değinen Çalık, “Sizin beklediğiniz Battalgazi Devlet Hastanesi ile ilgili olarak tüm çalışmaları tamamladık. 200 yataklı hastanemizin işleri tamamlanmak üzere. Ama bizim talebimiz bunu 300 yataklı bir hastaneye çıkarmak. Bununla alakalı Kalkınma Bakanımızla görüşmelerimizi yaptık. Takibini de yapıyoruz. Battalgazi Hastanemizde hayırlı olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından muhtarların sorunları dinlenirken, programa katılanlar Battalgazi Belediye bahçesine çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında fidan diktiler.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa