İYİ Parti Malatya Milletvekili Adayları Kesinleşti

İYİ Parti Malatya Milletvekili Adayları Kesinleşti

Saadet Partisi 24 Haziran Seçimleri Milletvekili Adayları Belli Oldu

Saadet Partisi 24 Haziran Seçimleri Milletvekili Adayları Belli Oldu

Kadayıf Satışları Arttı

Kadayıf Satışları Arttı

BBP’den AK Parti listesine 18 isim girdi

BBP’den AK Parti listesine 18 isim girdi

AK Parti Milletvekili adayıları belli oldu

AK Parti Milletvekili adayıları belli oldu

DEPREMZEDELERE BİR YARDIM DA MALATYA’DAN
DEPREMZEDELERE BİR YARDIM DA MALATYA’DAN

Irak’ın  Süleymaniye ve Halep,  İran‘ın Kermanşah kentinde meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki deprem sonrası depremzedelere bir yardım eli de  Malatya‘dan uzatıldı. Deprem sonrasında bölgeye gönderilecek yardımları belirlemek için sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla bir toplantı yapan  Yeşilyurt  Belediye Başkanı Hacı  Uğur Polat, “Kardeş Belediyemiz Halepçe için ‘ Malatya El Ele’ platformu tarafından acil gıda ve ihtiyaç malzemelerinden oluşan bir konvoy yola çıkacak” […]

Irak’ın  Süleymaniye ve Halep,  İran‘ın Kermanşah kentinde meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki deprem sonrası depremzedelere bir yardım eli de  Malatya‘dan uzatıldı.

Deprem sonrasında bölgeye gönderilecek yardımları belirlemek için sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla bir toplantı yapan  Yeşilyurt  Belediye Başkanı Hacı  Uğur Polat, “Kardeş Belediyemiz Halepçe için ‘ Malatya El Ele’ platformu tarafından acil gıda ve ihtiyaç malzemelerinden oluşan bir konvoy yola çıkacak” ifadelerini kullandı.

Toplantıya  Yeşilyurt  Belediye Başkanı Hacı  Uğur Polat,  Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı  Haydar Şahin,  Kızılay  Malatya Şube Başkanı  Umut Yalçın,  İHH  Malatya Şubesi Başkanı  Ömer Derin ile İyilik Derneği  Malatya Şube Yönetimi adına İrfan İncik katıldı.

Toplantıda, 210’a yakın insanın hayatını kaybettiği, bin 700 kişinin yaralandığı  Irak‘ın  Süleymaniye ve Halep ile  İran‘ın Kermanşah kentinde yaşayan vatandaşlara gönderilecek yardımlar görüşüldü.

Toplantıya katılan STK başkanlarına duyarlı davranışlarından dolayı teşekkürlerini sunan  Yeşilyurt  Belediye Başkanı Hacı  Uğur Polat, ” Iran ve  Irak‘ta dün gece yarısında yaşanan 7,3 büyüklüğündeki deprem sonrasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralılara Rabbim acil şifalar nasip etsin. Dünyanın neresinde bir afet, yangın ve deprem olsa  Türkiye Cumhuriyeti devletimiz ve halkımız el ele vererek üzerine düşen insani yardım faaliyetlerini yerine getirmektedir. Dün gece de Kuzey  Irak‘ın farklı bölgelerinde deprem yaşandı, tabi ki bu Cenab-ı Allah’ın bir imtihanıdır. Depremin ardından Türk  Kızılay‘ının, IHH ve diğer yardım kuruluşlarımızın olay yerine intikal etmesi ve yardımlarını ulaştırması bizleri gururlandırmaktadır. Bizler de  Malatya‘daki kardeşleri olarak Kuzey  Irak‘taki kardeşlerimize yardımlarımızı ulaştırmak adına bir araya geldik.  Kızılay  Malatya Şubemiz, IHH Şube Başkanımız ve İyilik Derneği Şube Başkanımızla durum değerlendirmesi yaptık. Bu derneklerimiz gerek yurt içi gerekse de yurt dışında bu tür yardım organizasyonlarında sürekli bulunup,  Malatya‘yı yardım faaliyetlerinde harekete geçiren saygın kuruluşlarımızdır. Kuzey  Irak‘a gönderilecek yardımlarımızın planlamamızı yaptık. Bu yardımları çok hızlı bir şekilde oradaki yardıma muhtaç kardeşlerimize ulaştıracağız. Bugün yardım araçlarımız yola çıkacak.  Malatya El Ele Platformu kapsamında inşallah bütün yardım kuruluşlarımız ve gönüllü kuruluşlarımız el ele vererek Kuzey  Irak‘taki kardeşlerimize yardımları ulaştıracağız” şeklinde konuştu.

Kızılay  Malatya Şube Başkanı  Umut Yalçın ise “Türkiye’nin hemen yanı başındaki coğrafyada meydana gelen depremin ardından ilk sosyal tepkiyi  Yeşilyurt Belediye Başkanımız  Hacı Uğur Polat verdi. Başkanımız  Kızılay Şubesi,  İHH ve İyilik Derneğini ‘ Malatya El Ele Platformu’ çatısı altında toplayarak ilimizdeki bütün sivil toplum kuruluşları, iş adamlarını, dernek ve vakıflar ile gönüllü yardım kuruluşlarını bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Deprem bölgesine gönderilecek yardımları belirlemek adına ilk çalışmamızı yaptık. İnşallah bugün öğleden sonra bir araya getirilecek yardım araçlarımız yola çıkacak. Bu organizasyonu yapan Belediye Başkanımız başta olmak üzere birlikte hareket ettiğimiz bütün yardım kuruluşlarına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İyilik Derneği Şube Yönetimi adına konuşan İrfan İncik ise “Belediye Başkanımız  Hacı Uğur Polat‘ın başkanlığında toplanarak, Kuzey  Irak‘taki depremden zarar gören kardeşlerimize ulaştırılacak yardımları belirlemek adına bir görüşme gerçekleştirdik.  Kızılay  Malatya Şubesi,  İHH ve İyilik Derneğinin birlikte yapacağı organizasyon ve  Malatya‘daki bütün sivil toplum kuruluşlarının desteklerini alarak inşallah en kısa sürede zor durumda olan kardeşlerimize yardımlarımızı ulaştıracağız” diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Video Galerileri
Fotoğraf Albümleri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz