HİZMET BAYRAĞINI YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ

HİZMET BAYRAĞINI YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ

12 YILLIK YOL SORUNUNU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇÖZDÜ

12 YILLIK YOL SORUNUNU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇÖZDÜ

Malatya Mümessil Dayanışma Derneğinden (MÜDADER) Malatya Valisi Ali Kaban a Ziyaret

Malatya Mümessil Dayanışma Derneğinden (MÜDADER) Malatya Valisi Ali Kaban a Ziyaret

Malatya’da bugün vefat edenler

Malatya’da bugün vefat edenler

Limanlarda Yeni Dönem

Limanlarda Yeni Dönem

CHP’Lİ AĞBABA’DAN KAYISI ÇAĞRISI
CHP’Lİ AĞBABA’DAN KAYISI ÇAĞRISI

Malatya’nın son günlerde kesilen kayısı ağaçları ile gündeme geldiğini ifade eden  CHP Genel Başkan Yardımcısı  Veli Ağbaba, son dönemlerde gündeme gelen kayısı ağaçlarının kesilmesi ile ilgili değerlendirmede, “Eğer tedbir alınmazsa bütün kayısı ağaçları kesilecek” dedi. CHP  Malatya İl binasında düzenlenen basın toplantısında  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve  Malatya  Milletvekili  Veli Ağbaba gündemi değerlendirdi. Geçtiğimiz günlerde  Ankara’da gerçekleştirilen  Malatya Tanıtım Günlerine de değinen […]

Malatya’nın son günlerde kesilen kayısı ağaçları ile gündeme geldiğini ifade eden  CHP Genel Başkan Yardımcısı  Veli Ağbaba, son dönemlerde gündeme gelen kayısı ağaçlarının kesilmesi ile ilgili değerlendirmede, “Eğer tedbir alınmazsa bütün kayısı ağaçları kesilecek” dedi.

CHP  Malatya İl binasında düzenlenen basın toplantısında  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve  Malatya  Milletvekili  Veli Ağbaba gündemi değerlendirdi. Geçtiğimiz günlerde  Ankara’da gerçekleştirilen  Malatya Tanıtım Günlerine de değinen Ağbaba, organizasyonu düzenleyen komiteyi eleştirdi.  Malatya’nın son günlerde kayısı ağaçlarının kesilmesi ile sık sık gündeme geldiğini ifade eden Ağbaba, “Kimi rakamlara göre 2 milyon, kimi rakamlara göre daha az ağaç kesilmiş. Bütün  Türkiye’de herkes bize soruyor, ‘kayısı ağaçları neden kesiyor?’ diye. 2011’den beri bağırıyorum ‘eğer tedbir alınmazsa bu kayısı ağaçları kesilecek’ diyoruz.  Milletvekili olduğumuzda  Battalgazi’nin köylerinde gidip tespit yapmıştık. Kanalizasyon sularıyla sulanıyor, 3-5 yıl sonra bu ağaçlar sadece kesilme ömrünü kısalttığını, ‘3-5 yıl içinde kesilecek’ demiştik ve maalesef şu anda kayısı ağaçları kesiliyor.  Cumhuriyet Halk Partisi,  AK Parti,  MHP,  HDP ‘üzüm sorunları’ komisyonu kuruldu, araştırma önergesi verildi ben buradan  Malatya milletvekillerine sesleniyorum.  HDP ve  MHP ikna olmuş durumda  AK Parti’de ikna olursa, gelin hep beraber bir ‘kayısı sorunlarını araştırma’ komisyonunu kuralım. Bundan korkmayın çekinecek bir şey yok. Sadece sorunları tespit edeceğiz” diye konuştu.

Taşeron işçilere kadro konusu

İl Başkanı Enver Kiraz ile parti ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Ağbaba, hükümetin taşeron işçilerle ilgili düzenlemesini de değerlendirdi. Son seçimlerde taşeron işçilere kadro sözü verildiğini hatırlatan Ağbaba, ” Cumhuriyet Halk Partisi olarak,  Türkiye‘nin en önemli meselesi olan taşeron çalıştayı düzenliyoruz. Genel Başkanımız  Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRK-İŞ Başkanı  Ergün Atalay, HAK-İŞ Başkanı  Mahmut Arslan, DİSK Başkanı  Kani Beko, taşeron işçi dernekleri, taşeron işçiler, uzmanlar ve gazetecilerin katılacağı bir çalıştay düzenleyeceğiz” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Video Galerileri
Fotoğraf Albümleri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz