BAKAN TÜFENKCİ VE VALİ KABAN ‘DAN MALATYA’DA STK ZİYARETLERİ

BAKAN TÜFENKCİ VE VALİ KABAN ‘DAN MALATYA’DA STK ZİYARETLERİ

Başkan Gürkan, Hızır Lokması Ve Cem Etkinliğine Katıldı

Başkan Gürkan, Hızır Lokması Ve Cem Etkinliğine Katıldı

Muhtarlarla İstişare Toplantısı Yapıldı

Muhtarlarla İstişare Toplantısı Yapıldı

BAKAN TÜFENKCİ VE VALİ KABAN’DAN ASKER AİLELERİNE ZİYARET

BAKAN TÜFENKCİ VE VALİ KABAN’DAN ASKER AİLELERİNE ZİYARET

KANALİZASYON ARIZALARINA KAZISIZ MÜDAHALE

KANALİZASYON ARIZALARINA KAZISIZ MÜDAHALE

BAŞKAN ÇAKIR OTİZMLİ ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN ÇAKIR OTİZMLİ ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır , beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Keskiroğlu ile birlikte Malatya Otizm derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanı Alaattin  Baydaş’tan otizmli çocuklarla ilgili çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Alaattin Baydaş, otizm hastalığının tedavisinin olmadığını belirterek “Dünya’da ve Türkiye’de otizmli […]

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır , beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Keskiroğlu ile birlikte Malatya Otizm derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanı Alaattin  Baydaş’tan otizmli çocuklarla ilgili çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Alaattin Baydaş, otizm hastalığının tedavisinin olmadığını belirterek “Dünya’da ve Türkiye’de otizmli çocuklar ile ilgili gerekli çalışmalar yapılmadığından otizmli sayısı net olarak bilinmemektedir. Dernek olarak ilimizdeki çocuklarımıza daha faydalı olabilmek için diğer illerde yapılan çalışmaları da araştırıyoruz. Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde bazı illerde yerel yönetimler ile yapılan ortak eğitim ve sportif faaliyetler neticesinde çocukların iyi noktalara geldiğini gördük. Malatya’da yapmış olduğumuz çalışmalar sırasında, Büyükşehir Belediyemizi her zaman yanımızda görmekteyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımıza bugüne kadar yapmış olduğu yardım ve desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Engellilere yönelik çalışmaların sürekli artarak devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Büyükşehir Belediyesi olarak bu çocuklarımız için daha fazla ne yapılabilir diye sürekli bir arayış içerisinde olduklarını söyledi.

Başkan Çakır, “Göreve geldiğimiz günden itibaren engelli kardeşlerimize yönelik birçok çalışmamız var. Yapılan çalışmalar tabiî ki yeterli değil. Bu çalışmalarımızı daha ileri noktalara nasıl taşırız onun gayreti içerisindeyiz. Yeşiltepe bölgemizde temelini attığımız ve inşaatı devam eden Engelsiz Yaşam ve Spor Merkezi ile engelli kardeşlerimize çok güzel ve nezih bir mekânı kazandırmış olacağız. Otizmli çocuklarımızın aile ve toplum içindeki davranışları ile bireysel gelişimlerinde eğitim çok önemli bir yer tutmaktadır. Çocuklarımızı ev ortamından biraz uzaklaştırıp, toplum içerisine muhakkak girmelerini sağlamalıyız. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya’nın gelişmesi için yapmış olduğumuz değişim dönüşüm çalışmalarının yanında insana dokunan hizmetler de üretiyoruz. Yapmış olduğumuz hizmetlerle muhakkak her kesime ulaşmamız gerekiyor. Dernek Başkanımıza ve hocalarımıza fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. Otizmli çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Çakır, çocuklarla fotoğraf çektirip çeşitli hediyeler dağıttı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Video Galerileri
Fotoğraf Albümleri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz