gözdelazer
Final Okulları
 • YEŞİLYURT BELEDİYESPOR, ŞAMPİYONLUK İÇİN KENETLENDİ
  YEŞİLYURT BELEDİYESPOR, ŞAMPİYONLUK İÇİN KENETLENDİ
 • Yeni Malatyaspor-0-Fatih Karagümrük-0-Abdıulsamned Damlu
  Yeni Malatyaspor-0-Fatih Karagümrük-0-Abdıulsamned Damlu
 • Basın mensuplarından Yeni Malatyaspor Başkanı Gevrek’e sert tepki
  Basın mensuplarından Yeni Malatyaspor Başkanı Gevrek’e sert tepki
 • Hatay-1-Malatya-2-
  Hatay-1-Malatya-2-
 • Derebeyleri Taraftarlar Derneği Taraftar Dergisinin ilk sayısını Gürkan’a sundu
  Derebeyleri Taraftarlar Derneği Taraftar Dergisinin ilk sayısını Gürkan’a sundu
 • BÜYÜKŞEHİR ERKEK VOLEYBOL TAKIMINDAN BAŞKAN GÜRKAN’A ZİYARET
  BÜYÜKŞEHİR ERKEK VOLEYBOL TAKIMINDAN BAŞKAN GÜRKAN’A ZİYARET
 • Spor basını emekçilerinin adı Yeni Malatya Stadı’nda yaşayacak
  Spor basını emekçilerinin adı Yeni Malatya Stadı’nda yaşayacak
 • FİLENİN KAPLANLARI EFELER LİGİ İÇİN YOLUNA DEVAM EDİYOR
  FİLENİN KAPLANLARI EFELER LİGİ İÇİN YOLUNA DEVAM EDİYOR
 • Başkan Kazgan’a Yeni Malatyaspor taraftarlarından ziyaret
  Başkan Kazgan’a Yeni Malatyaspor taraftarlarından ziyaret
 • Yeni Malatyaspor Umut ve Tetteh’le Etimesugut’u yendi yoluna devam etti
  Yeni Malatyaspor Umut ve Tetteh’le Etimesugut’u yendi yoluna devam etti
Malatya Muhabir
Mehmet Özpolat vefat etti
Mehmet Özpolat vefat etti

Malatya Manifaturacılar Esnaf Odası’nın 1984-2018...

Örnek davranış
Örnek davranış

Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşayan Türk...

TMO’nun kayısıya etkisi konuşuldu
TMO’nun kayısıya etkisi konuşuldu

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet...

“İş İnsanı Eski’den Başkan Gürkan’a ziyaret”
“İş İnsanı Eski’den Başkan Gürkan’a ziyaret”

Dilara temizlik şirketi yönetim kurulu...

AFAD VE TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ İLK OTURUMU GERÇEKLEŞTİRDİ
AFAD VE TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ İLK OTURUMU GERÇEKLEŞTİRDİ

‘AFETE HAZIR TÜRKİYE BİLİNÇLENDİRME VE...

BAŞKAN GÜRKAN, ARAPGİR İLÇE MUHTARLARIYLA İSTİŞARELERDE BULUNDU:
BAŞKAN GÜRKAN, ARAPGİR İLÇE MUHTARLARIYLA İSTİŞARELERDE BULUNDU:

BAŞKAN GÜRKAN, ARAPGİR İLÇE MUHTARLARIYLA...

Soylu’ya doğum günü sürprizi
Soylu’ya doğum günü sürprizi

Covid-19 pandemisi döneminde oldukça yorulan...

MİM-DER Başkanı Bülbüloğlu’na hayırlı olsun ziyareti
MİM-DER Başkanı Bülbüloğlu’na hayırlı olsun ziyareti

Yeşilder Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz...

Malatya’da Çevreyolunda yaşlı şahsa; otomobil çarptı
Malatya’da Çevreyolunda yaşlı şahsa; otomobil çarptı

Çevreyolu Büyükşehir belediyesi arkasında yer...

Covid-19 kurallarına uymayanlara ceza yağdı
Covid-19 kurallarına uymayanlara ceza yağdı

Malatya’da, yeni tip korona virüs...

BAŞKAN GÜRKAN: KAYISIYA HAK ETTİĞİ DEĞERİ KAZANDIRACAĞIZ
BAŞKAN GÜRKAN: KAYISIYA HAK ETTİĞİ DEĞERİ KAZANDIRACAĞIZ

KAYISI ÜRETİMİ VE PAZARLAMA KOOPERATİFİ...

Veli Ağbaba: kitlesel işsizlik yaşanabilir
Veli Ağbaba: kitlesel işsizlik yaşanabilir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli...

Malatya’da Fuhuş’tan 31 Kişiye Ceza
Malatya’da Fuhuş’tan 31 Kişiye Ceza

Malatya’da Şubat ayında fuhuş yaptığı...

“Eski’den MHP İl Başkan yardımcısı Şahin’ne ziyaret”
“Eski’den MHP İl Başkan yardımcısı Şahin’ne ziyaret”

Dilara temizlik şirketi yönetim kurulu...

Küçükkürne Mağaraları turizme kazandırılacak
Küçükkürne Mağaraları turizme kazandırılacak

Malatya’nın Akçadağ İlçesi Küçükkürne köyü...

Malatya’da bugün vefat edenler
Malatya’da bugün vefat edenler

Malatya’da bugün vefat eden 9...

Malatya Muhabir
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
BASIN KAMUOYUNUN BEŞ DUYU ORGANIDIR
BASIN KAMUOYUNUN BEŞ DUYU ORGANIDIR
Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Kurul Üyesi M.Duran Özkan ve Malatya İl Temsilcisi Kemal Deniz, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Yapılan ziyarette Başkan Gürkan, yerel gündem ve...
29 Ocak 2021 18:12
Font1 Font2 Font3 Font4

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Kurul Üyesi M.Duran Özkan ve Malatya İl Temsilcisi Kemal Deniz, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Yapılan ziyarette Başkan Gürkan, yerel gündem ve ülke gündemiyle ilgili Genel Kurul Üyesi M.Duran Özkan ve il temsilcisi Kemal Deniz ile istişarelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 14 Ekim 2019 yılında merkezi Ankara’da olmak üzere ulusal ve uluslararası alanda faaliyet göstermek amacıyla kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Kurul Üyesi M.Duran Özkan ve Malatya il temsilcisi Kemal Deniz, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret eden Özkan ve Deniz, Başkan Gürkan’a Küresel Gazeteciler Konseyi’nin kurulduğu günden bugüne yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgiler verdiler.

GÜRKAN, “YEREL BASINIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

KGK Genel Kurul Üyesi M. Duran Özkan ve il temsilcisi Kemal Deniz’in yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Genel Kurul Üyesi M. Duran Özkan ve il temsilcisi Kemal Deniz ile yıllardan bu yana dostluklarının oldu, ayrıca yerel basına Özkan ve Deniz’in büyük katkıları olduğunu belirtti. Başkan Gürkan, “ Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Küresel Gazeteciler Konseyi oluşturulmuş. Yerel, ulusal ve uluslararası üç temel sacayağı olan ve amacı objektif, tarafsız, hadiseleri olduğu gibi yansıtan bir medya örneğini sunmaya gayret ediyorlar. Yurt dışında ülkemiz aleyhine olmayan şeyleri aktarmak durumunda olan, bizde olmayan görüntüleri bizde varmış gibi göstermeye çalışan ve kamuoyunu aldatmaya yönelik hadiselerin önüne geçmek amacıyla uluslararası hizmet veren konsey oluşturulmuş. Bu anlamda konseyin oluşmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, genel kurul üyelerine, meclislerine, yerel anlamda 79 ilde bulunan konseye teşekkür ediyorum. İnşallah yaptıkları çalışmaların hem yurt içinde hem yurt dışında ülkemiz açısından uluslararası anlamda insanlık açısından önemli hizmetlere imza atacakları kanaatindeyim. Yerel anlamda bizler yerel basınımıza sürekli destek veriyoruz. Yerel basın önemlidir. Ulusal basında önemlidir tabi. Biz basını tarif ederken basın kamusal hizmet ağı ve hizmet sunumudur diyoruz. Bu anlamda basın kamuoyunun beş duyu organıdır. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak basınımızın hep yanında olduk yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Malatya’da ki arkadaşlarımızın çalışmalarını yakinen takip ediyorum. Özellikle Malatya’da ki hadiselerin kamuoyuyla objektif paylaşılması noktasında, tarafsız olarak anlatılmasında önemli bir görev ifa ediyorlar. Dün itibariyle yazılı ve görsel basının etkili olduğu dönemde şuanda dijital basının önemi ortaya çıkıyor. Sosyal medya diye adlandırdığımız bütün parametreleri içerisine alan basının şuanda yüzde 53 oranında sosyal medya olduğu karşımıza çıkıyor. Küresel Gazeteciler Konseyi’nin yaptığı çalışmalarda başarılar dilerken, M.Duran Özkan Beyin Genel Kurul Üyeliğinde ve Kemal Deniz Beyin il temsilciliği görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

ÖZKAN, “ KGK OLARAK 79 İL VE 40 ÜLKEDE TEMSİLCİLİKLERİMİZ VAR”

Küresel Gazeteciler Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Gazeteci M.Duran Özkan konsey olarak 40 ülkede temsilciliklerinin bulunduğunu söyleyerek, “Küresel Gazeteciler Konseyi Yönetim Kurulu ve il temsilcimiz Kemal Deniz ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ı ziyaret ettik. Konseyimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın oluruyla birlik statüsünde kuruldu. Faaliyetlerimiz Uluslararası. Bizim kuruluş amaçlarımızdan biri Türkiye’ye karşı dış ülkelerde basınla diyaloga geçerek Türkiye hakkında olumlu izlenimler edinmeleri sağlamak. Bu açıdan 40 ülkede temsilcimiz bulunmakta. Asya’da birkaç ülke dışında temsilcilerimiz var. Temsilci olmayan ülkelerde önümüzdeki dönemlerde temsilcilerimiz atanacak. Türkiye genelinde 79 ilde il temsilcilerimiz ve dernek başkanlarımız bulunuyor. İki ilde genel merkezimiz ve İstanbul’da da yabancı gazetecilere yönelik merkezimiz var. Süreç içerisinde Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Almanya gibi ülkelere gezilerimiz oldu. Oradaki gazetecilerle istişarelerde bulunduk. Azerbaycan’da Türki Cumhuriyetler ve Devlet Başkanları toplantılarına katılarak oradaki gazetecilerle ilişkilerimizi geliştirdik. Azerbaycan’ın Karabağ’da kazandığı zaferle birlikte kazanılan topraklara yaklaşık 20 yabancı gazeteciyi götürerek incelemelerde bulunduk. Sayın Başkanımıza şahsi ve kurum olarak basınımıza gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

DENİZ, “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ BASINIMIZIN HEP YANINDA OLDU”

Küresel Gazeteciler Konseyi Malatya İl Temsilcisi Kemal Deniz ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan ile Malatya ve ülke gündemiyle alakalı istişarelerde bulunduk. Dünya yeni bir çağa giriyor ve birçok akademisyen bu çağı dijital çağ olarak nitelendiriyor. Dijital çağda sadece gazetenin, radyonun ve televizyonun etkili olmadığı, bunların yanı sıra dünyada sosyal medya gerçeği bulunuyor. Sosyal medya, bir anda insanları bir araya getiren ya da kamuoyu oluşturan bir hale geldi. Bu sebeple yeni kurulan ve uluslararası çalışmalar yapan Küresel Gazeteciler Konseyi ülkemiz adına yurt dışında ve yurt içindeki olumsuz havayı kırmak anlamında dijital medyayı ve sosyal medyayı ülkemiz adına değerlendirmek amacıyla kurulmuş bir kurumdur. Sayın Başkanımızı hep yanımızda gördük. Geçtiğimiz yıl Küresel Gazeteciler Konseyinin il temsilcilerinin Malatya’da yaptığı toplantıya Başkanımız ev sahipliği yaptı. Basına devamlı verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ederim. Başkanımızın Malatya’ya getirdiği hizmetler ortada bunlar için ayrıca teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonrasında Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Kurul Üyesi M.Duran Özkan ve Malatya İl Temsilcisi Kemal Deniz, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a konseyin faaliyetlerinin ve haberlerinin yer aldığı dergiyi hediye etti.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa