MÜSİAD ’da Bayramlaşma kahvaltısı

MÜSİAD ’da Bayramlaşma kahvaltısı

Tahtalı Hamam’a ziyaretçi akını

Tahtalı Hamam’a ziyaretçi akını

Çalık: “Çiftçilerimize yıllık 142 milyon TL zirai gelir artışı sağlandı”

Çalık: “Çiftçilerimize yıllık 142 milyon TL zirai gelir artışı sağlandı”

Ses kısıklığına tavsiye

Ses kısıklığına tavsiye

Ak Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı: “İkinci Bayramı Yaşayacaklar”

Ak Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı: “İkinci Bayramı Yaşayacaklar”

BAKAN TÜFENKCİ VE VALİ KABAN ‘DAN MALATYA’DA STK ZİYARETLERİ
  • Ana Sayfa » MALATYA
  • 20 Şubat 2018 - 07:59:47
BAKAN TÜFENKCİ VE VALİ KABAN ‘DAN MALATYA’DA STK ZİYARETLERİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Vali Ali Kaban, Malatya’da sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Bakan Tüfenkci ve Vali Kaban Malatya Türk Ocakları’nı ziyaret ederek ocak üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette ilk olarak söz alan Türk Ocağı Başkanı Nadir Günata, “Türkiye Cumhuriyeti devleti bir asır evvel nasıl sıkıntıya düştüyse yedi düvel tarafından nasıl işgale […]

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Vali Ali Kaban, Malatya’da sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.
Bakan Tüfenkci ve Vali Kaban Malatya Türk Ocakları’nı ziyaret ederek ocak üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette ilk olarak söz alan Türk Ocağı Başkanı Nadir Günata, “Türkiye Cumhuriyeti devleti bir asır evvel nasıl sıkıntıya düştüyse yedi düvel tarafından nasıl işgale uğratılmaya çalışılıyorsa bu gün de aynı sıkıntıyla karşı karşıyayız. Her tarafta bir heyecan ve Türk ordusuna destek var. Bizde o mücadeleye, savaşa sivil olarak gitmeye hazır olduğumuzu bütün Türk Ocakları olarak söylemekten iftihar ederim” dedi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla artık teröre karşı operasyonların çok farkı noktalara taşındığını belirterek, “Hem kırsalda, hem şehirde hareket edemez hale getirdik. Türk milleti olarak 30-40 yıldır terörle mücadele ediyoruz. Çok deneyimli bir ordumuz ve güvenlik güçlerimiz var. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da çukur eylemlerini hatırlayın. Orada şehirlerin nasıl bomba tuzaklarıyla tuzaklandığını görün. O gün nasıl kılı kırk yararak sivillere azami dikkat ederek şehit olma pahasına, canımız pahasına güvenlik güçlerimiz sivillere zarar gelmesin diye operasyon yürütüyorlarsa bu gün de Afrin’de aynı titizlikle bu operasyonları sürdürüyorlar. Fırat Kalkanı Harekatı’nda El-Bab’da da aynı hassasiyeti gösterdik, Cerablus’ta da aynı hassasiyeti gösterdik” ifadelerine yer verdi.
Türkiye’nin amacının sınırında bir terör koridorunun oluşmaması olduğunu belirten Tüfenkci, “Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Biz operasyonlar bitince Afrin’i Afrinlilere bırakarak kendi ülkemize, kendi sınırlarımıza çekileceğiz. Ama asla ve asla yanı başımızda da bir terör koridoru oluşmasına izin vermeyeceğiz. Bugüne kadar vermedik bundan sonra da vermeyeceğiz. Güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalıştırılan terör koridorunun ne anlama geldiğini buradaki bütün arkadaşlarımız çok iyi biliyor. Körfez’le Ortadoğu’yla bizim irtibatımızı kesmeye yönelik bu operasyonlar esasında gönül coğrafyamızla irtibatımızı kesmeye çalışan bu operasyonlara biz Allah’ın izniyle izin vermeyiz, bu oyunu da bozarak bölgeye barışı, huzuru getirmiş olacağız” şeklinde konuştu.
Bakan Tüfenkci, daha sonra Malatya Şeker-İş Sendikasını ziyaret ederek sendika başkanı Nuri Murat ile görüştü. Sendikan Başkanı Murat, Bakan Tüfenkci’nin Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi sürecinde kendilerine her zaman destek verdiğini belirterek, “Şeker fabrikası söz konu olduğunda, Bakanımız gerçekten sahiplik etmiştir, her dönem ve her zaman, bizim yanımızda yer almıştı. Özelleştirme döneminde bizlere yardımcı olmuştur” dedi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise şeker fabrikalarının Türkiye’nin önemli kuruluşlarından birisi olduğunu ifade ederek, “Malatya Şeker- İş Sendika başkanına sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten başkanım görev süreci içerisinde hem Malatya Şeker fabrikasının verimli bir şekilde çalışması, hem de işçilerimizin hakları noktasında önemli çalışmalara imzasını attı. Önemli olan bu fabrikanın verimli bir şeklinde çalışabilmesi ve kar edebilmesi, bölgeye faydalı olabilmesi” diye konuştu.
Bakan Tüfenkci’ye ziyaretlerinde, Malatya Valisi Ali Kaban, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç da eşlik etti.
  • Etiketler
  • Yorumla
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz